statystyki

XV -lecie Prokuratorskiego Pionu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej 1994 - 2009

02.06.2009, 03:08; Aktualizacja: 19.03.2011, 02:01
W dniu 1 czerwca 2009 roku minęło  15 lat od powołania w powszechnych jednostkach organizacyjnych prokuratury wyspecjalizowanej struktury do zwalczania przestępczości zorganizowanej.

 

W latach 1994-2004 ukształtowały się charaktery prokuratorów, urzędników i całych zespołów wyodrębnionych w strukturach prokuratur wojewódzkich, później okręgowych, apelacyjnych i wreszcie w wydziałach i zespołach Biura do Spraw Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej. Zaangażowanie i upór prokuratorów, połączony ze stale doskonaloną wiedzą i zdobywanym doświadczeniem w zwalczaniu najgroźniejszych przejawów przestępczości, zyskały uznanie całego środowiska prawniczego. 28 maja 2009 r. Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny - Andrzej Czuma i Prokurator Krajowy Zastępca Prokuratora Generalnego - Edward Zalewski oraz pozostałe osoby z Kierownictwa prokuratury, na uroczystej naradzie z okazji jubileuszu, podziękowali prokuratorom za trud i pasję oraz wkład w budowę dzieła zwanego prokuratorskim pionem do spraw przestępczości zorganizowanej. Zastępcy Dyrektora Biura do Spraw Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej prokuratorzy Zbigniew Górszczyk i Tadeusz Laudowicz, doceniając ich dotychczasową pracę, otrzymali awanse na stanowisko prokuratorów Prokuratury Krajowej.


Pozostało jeszcze 0% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane