W dniu 18 maja 2012 roku polskie organizacje partnerów społecznych, w tym PKPP Lewiatan, rozpoczną negocjacje nad wdrożeniem w Polsce europejskiego porozumienia w zakresie aktywizacji osób, które znajdują się w trudnej sytuacji na rynku pracy.

Partnerzy społeczni, członkowie Komisji Trójstronnej chcą, aby w naszym kraju obowiązywało europejskie porozumienie w sprawie włączających rynków pracy. Chodzi o podejmowanie różnych działań na rzecz aktywizacji osób, które znajdują się w trudnej sytuacji na rynku pracy, czyli długotrwale bezrobotnych, niepełnosprawnych, czy kobiet po urlopach wychowawczych. Osoby te mają duże kłopoty z powrotem do pracy.

Zobacz: ETS: Pracownik na chorobowym również nabywa prawo do urlopu

„Akceptujemy wysiłki polegające na rozwoju kształcenia ustawicznego, wzmocnieniu roli partnerów społecznych w budowaniu dialogu społecznego, zwłaszcza gdy chodzi o wydatkowanie środków na aktywizację społeczno-zawodową. Opowiadamy się również za poprawą efektywności działania służb zatrudnienia i rozwojem przedsiębiorczości jako czynnika poprawy sytuacji na rynku pracy. Uważamy, że trzeba wypracować mechanizmy wspierające dobrowolną wewnętrzną mobilność pracowników oraz udzielać pomocy starszym pracownikom i ludziom młodym wchodzącym na rynek pracy" - mówi dr Grażyna Spytek-Bandurska, z-ca dyrektora departamentu Dialogu Społecznego i Stosunków Pracy PKPP Lewiatan.

PS/źródło:PKPP Lewiatan

Zobacz także:

Lewiatan: Zmiany w zamówieniach publicznych instrumentem presji na wykonawcach

Lewiatan: Samo podwyższenie wieku emerytalnego to nie wszystko