statystyki

Upadłością konsumencką zajmie się Rząd

07.07.2008, 14:58; Aktualizacja: 19.03.2011, 01:57
Podczas posiedzenia zaplanowanego na 8 lipca 2008 roku,  Rząd ma się zająć się  projektem ustawy o zmianie ustawy – Prawo upadłościowe i naprawcze  oraz ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych przedstawionym przez ministra sprawiedliwości.

Reklama


Rada ministrów ma zająć się projektem ustawy o zmianie ustawy – Prawo upadłościowe i naprawcze oraz ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych przedstawionym przez ministra sprawiedliwości. Zmiany proponowane przez projekt mają na celu wprowadzenie do naszego prawa postępowania upadłościowego wobec osób nieprowadzących działalności gospodarczej, potocznie określanego mianem upadłości konsumenckiej. MS wskazuje, że we współczesnych ustawodawstwach regulacja upadłości konsumenckiej jest powszechna. Instytucja upadłości konsumenckiej ma szerokie zastosowanie w państwach członkowskich UE. Występuje m.in. w: Niemczech, Francji, Finlandii, Belgii, Irlandii, Hiszpanii, Luksemburgu, Holandii i na Malcie.


Pozostało jeszcze 0% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama