statystyki

Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego już po posiedzeniu

26.08.2010, 05:49; Aktualizacja: 19.03.2011, 02:04
W dniu 1 września 2010 roku ruszy nabór wniosków na 2011 rok do Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Samorządy będą mogły składać kolejne wnioski o dofinansowanie remontów i modernizacji dróg gminnych oraz powiatowych do końca miesiąca. Jest to wynik przyjetego przez Komisję Wspólną Rządu i Samorządu Terytorialnego projektu uchwały, który wprowadza zmiany w zasadach oceniania projektów. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie Rada Ministrów.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało propozycje zmian w zasadach oceniania projektów o przyznanie dofinansowania do remontu, budowy i przebudowy dróg lokalnych. Samorządy, których projekty będą obejmować odbudowę lub modernizację drogi zniszczonej przez tegoroczną powódź lub osuwiska otrzymają dodatkowo 10 punktów. Zasada ta będzie jednak obowiązywać dopiero po przyjęciu proponowanych zmian przez Radę Ministrów i podpisaniu uchwały przez premiera. Do tego momentu wnioski będą rozpatrywane na dotychczasowych zasadach.


Pozostało jeszcze 61% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane