statystyki

Koszty prezydencji Polski w Radzie UE

25.06.2009, 07:54; Aktualizacja: 19.03.2011, 02:01
Rada Ministrów przyjęła program, który zapewni finansowanie, w latach 2010-2012, przygotowań i przeprowadzenia prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej w drugiej połowie 2011 r. Na realizację tego programu trzeba przeznaczyć 430 mln zł, w tym ze środków budżetu państwa 377 mln zł.

Rząd podkreśla, że od sprawności i fachowości polskiego przewodnictwa zależeć będzie skuteczność funkcjonowania UE oraz jakość podejmowanych decyzji, które przełożą się na życie prawie 500 milionów obywateli. Prezydencja jest też wyjątkową okazją do kreowania wizerunku naszego kraju, jako państwa skutecznego i zaangażowanego we wzmacnianie Unii Europejskiej Koordynatorem programu przygotowań będzie pełnomocnik rządu ds. przygotowania organów administracji rządowej do sprawowania przez Polskę przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej. Na realizację programu trzeba przeznaczyć 430 mln zł, w tym ze środków budżetu państwa 377 mln zł. Jest to koszt porównywalny z budżetami dotychczasowych prezydencji. Według kancelarii premiera, przewodnictwo umożliwi nam realizację przedsięwzięć uznanych przez Polskę za najważniejsze dla Wspólnoty w kontekście wyzwań i potrzeb obecnej oraz przyszłej polityki europejskiej.


Pozostało jeszcze 4% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane