W dniach 27 i 28 października 2008 r. w Ośrodku Doskonalenia Kadr Służby Więziennej w Popowie odbędzie się konferencja "Polski system probacji - stan i kierunek rozwoju w kontekście standardów europejskich".

Konferencja n.t. "Polski system probacji - stan i kierunek rozwoju w kontekście standardów europejskich" odbędzie się w dniach 27-28 października 2008 r. i jest organizowana przez Komisję Praw Człowieka i Praworządności Senatu wspólnie z Ministerstwem Sprawiedliwości, rzecznikiem praw obywatelskich i Centralnym Zarządem Służby Więziennej. Konferencja wpisuje się w cykl debat organizowanych w poprzednich kadencjach przez Komisję Praw Człowieka i Praworządności, poświęconych zagadnieniu probacji. Konferencje, które odbyły się w 2000 i 2003 r., stały się okazją do spotkania socjologów, psychologów i prawników, zainteresowanych problematyką systemu karania i resocjalizacji. Planowana konferencja powinna pomóc w ustaleniu, czy i jakie zmiany legislacyjne są niezbędne. Te ustalenia mogą się stać ważną wskazówką w pracy nad nowelizacją kodeksów karnych komisji i całego Senatu.

Spotkanie w Popowie jest organizowane we współpracy z resortem sprawiedliwości i Centralnym Zarządem Służby Więziennej, którym zależy na naprawie systemu wykonywania kary, a także razem z rzecznikiem praw obywatelskich, zainteresowanym przestrzeganiem praw człowieka w procesie wykonywania kary pozbawienia wolności.

W konferencji wezmą udział parlamentarzyści, przedstawiciele rzecznika praw obywatelskich, Ministerstwa Sprawiedliwości, Centralnym Zarządem Służby Więziennej, a także sędziowie, prokuratorzy, kuratorzy sądowi, wybitni przedstawiciele nauki prawa karnego oraz urzędów administracji rządowej i samorządowej, które biorą udział w wykonywaniu kar nieizolacyjnych oraz w działaniach postpenitencjarnych.

Senat RP/AS

Zobacz także:

Ochrona prywatności we współczesnym świecie tematem konferencji

Migracje zarobkowe i ich prawne konsekwencje tematem konferencji