PKPP Lewiatan proponuje zmiany przepisów o telepracy. W opinii Lewiatana jest to interesująca forma zatrudnienia, ale nie stosowana w praktyce ze względu na zbyt rygorystyczne przepisy Kodeksu pracy.

- Przygotowujemy różne warianty rozwiązań, które zachęciłyby pracodawców do stosowania telepracy, a jednocześnie były atrakcyjne dla pracowników - mówi Grażyna Spytek-Bandurska, za-za dyrektora departamentu Dialogu Społecznego i Stosunków Pracy PKPP Lewiatan.

Zobacz: Lewiatan: Nie wesprzemy wniosku do TK w sprawie podwyżki składki rentowej

W opinii Lewiatan w kontekście wydłużenia wieku emerytalnego telepraca jest dobrym rozwiązaniem na stworzenie pracownikom lepszego komfortu pracy przez zorganizowanie stanowiska w miejscu zamieszkania, zwłaszcza gdy chodzi o osoby starsze czy mające trudności z przemieszczaniem się, z powodu wieku i stanu zdrowia.

Zobacz: Lewiatan: Podwyżka płacy minimalnej zmniejszy popyt na pracę

- Wdrożenie telepracy pozwala zwiększyć wydajność pracy, zmniejsza koszty prowadzenia działalności w wielu obszarach funkcjonowania firmy i przygotowania stanowiska dla pracownika, poprawia dostępność i efektywność wielu usług, a także zapewnia optymalizację stanu zatrudnienia - przekonuje Grażyna Spytek-Bandurska.

Telepraca i wspierająca ją technika oferują nowe możliwości, dzięki którym wzrastają szanse na tworzenie miejsc pracy i zmniejszanie bezrobocia - dodaje.

PS/źródło:PKPP Lewiatan

Zobacz także:

Lewiatan przeciwny podwyżce składek do ZUS płaconych przez przedsiębiorców

Lewiatan: Zaproponowane zmiany w prawie gazowym nie przełamią monopolu na rynku