statystyki

Sesja ONZ z udziałem Prezydenta

10.08.2009, 07:26; Aktualizacja: 19.03.2011, 13:17
W drugiej połowie września 2009 roku Prezydent Lech Kaczyński uda się do Nowego Jorku, gdzie weźmie udział w 64. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

Reklama


Kolejny szczyt prezydentów państw Grupy Wyszehradzkiej odbędzie się w pierwszej połowie września - najprawdopodobniej w Sopocie. Lech Kaczyński zaprosił prezydentów: Słowacji, Czech i Węgier podczas ostatniego spotkania Grupy Wyszehradzkiej, w ubiegłym roku, w słowackim uzdrowisku w Pieszczanach. Niedługo po spotkaniu Grupy Wyszehradzkiej Lech Kaczyński udaje się - jak co roku - do Stanów Zjednoczonych. Równocześnie z sesją Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku odbędzie się szczyt ONZ poświęcony sprawom rozbrojenia nuklearnego i walki z rozprzestrzenianiem broni masowego rażenia. Gospodarzem szczytu będzie prezydent USA Barack Obama. Lech Kaczyński, razem z premierem Donaldem Tuskiem, będzie reprezentował polskie władze podczas uroczystych obchodów 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej na Westerplatte 1 września. Na uroczystości rocznicowe mają przybyć zagraniczni goście, m.in. kanclerz Niemiec Angela Merkel i - najprawdopodobniej - premier Rosji Władimir Putin.


Pozostało jeszcze 7% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama