statystyki

''Rozwój i nowoczesne trendy w edukacji prawniczej''- konferencja

07.09.2012, 14:15; Aktualizacja: 07.09.2012, 14:36
W dniach 13 - 16 września 2012 roku w Szczecinie oraz w Świnoujściu, odbędzie się międzynarodowa konferencja nt. „Rozwój i nowoczesne trendy w edukacji prawniczej”.

Po roku 1998, niemal przy każdym Wydziale Prawa w Polsce powstały uniwersyteckie poradnie prawne. Obecnie, zakres świadczonego przez nie poradnictwa obejmuje wszelkie dziedziny prawa, z którymi obywatel może zetknąć się w życiu codziennym. Dla osób których sytuacja finansowa nie pozwala na skorzystanie z profesjonalnej pomocy prawnej stanowią one nieocenioną pomoc. Zwiększająca się na przełomie ostatnich lat liczba udzielanych porad świadczy o rosnącym zapotrzebowaniu na bezpłatne poradnictwo prawne na rzecz osób najuboższych, w tym zagrożonych wykluczeniem społecznym: niepełnosprawnych, emerytów, rencistów, bezrobotnych, bezdomnych, ofiar przestępstw, kobiet w trudnej sytuacji życiowej, cudzoziemców oraz uchodźców. 


Pozostało jeszcze 63% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane