statystyki

Stały monitoring w celach-zmiany k.k.w.

02.04.2009, 06:51; Aktualizacja: 19.03.2011, 13:16
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy Kodeks karny wykonawczy, przedłożony przez ministra sprawiedliwości. Zmiany zapewnią lepszą ochronę i kontrolę skazanych i tymczasowo aresztowanych.

Monitoring w zakładzie karnym lub areszcie śledczym będzie mógł objąć łaźnie oraz tzw. kącik sanitarno-higieniczny w celi mieszkalnej. Chodzi o większe bezpieczeństwo, a także ochronę zdrowia i życia skazanych oraz tymczasowo aresztowanych. Aby uszanować konstytucyjne prawa i wolności osadzonych, obraz z kamer przemysłowych będzie przekazywany na monitory albo do urządzeń utrwalających obraz lub dźwięk, w sposób uniemożliwiający rozpoznanie intymnych części ciała. Cel ten zostanie osiągnięty przez zastosowanie specjalnych kamer, wyposażonych w tzw. funkcję maskowania stref prywatności. Oznacza to, że strefy te nie będą w ogóle widoczne na monitorze i w takiej niewidocznej formie będą utrwalane. Strefy prywatności określane będą podczas montażu kamer i nie będą mogły być zmieniane podczas monitoringu. Utrwalony dźwięk lub obraz nie zawierający informacji wskazujących na popełnienie przestępstwa bądź nieistotny dla bezpieczeństwa osoby skazanej albo zakładu karnego, będzie niezwłocznie niszczony.


Pozostało jeszcze 35% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane