statystyki

Prawo do publicznego odtwarzania imprez sportowych

16.04.2009, 05:39; Aktualizacja: 19.03.2011, 13:16
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie antymonopolowe przeciwko cyfrowemu Polsatowi. UOKiK ma sprawdzić, czy stacja nie nadużyła swojej pozycji rynkowej, sprzedając prawa do publicznego odtwarzania relacji z piłkarskich mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2008 roku.

W toku postępowania UOKiK sprawdzi, czy sprzedaż praw do publicznego odtwarzania Euro 2008 uzależniono od kupna dekodera i uzyskania odpłatnego wsparcia technicznego i w ten sposób Polsat nadużył swoją pozycję rynkową. UOKiK wszczął postępowanie po analizie informacji zawartych na stronach internetowych Polsatu, jak i wskutek skarg napływających do urzędu. Urząd sprawdzi, czy Cyfrowy Polsat nie nadużył swojej pozycji dominującej uzależniając sprzedaż praw do publicznego odtwarzania relacji z Euro 2008 od zakupu dekodera oraz wsparcia technicznego. Zgodnie z ustawą o ochronie konkurencji i konsumentów postępowanie antymonopolowe w sprawach praktyk ograniczających konkurencję powinno być zakończone nie później niż w terminie 5 miesięcy od dnia jego wszczęcia. W przypadku stwierdzenia nadużycia pozycji rynkowej Prezes UOKiK może nałożyć na przedsiębiorcę karę finansową w wysokości do 10 % ubiegłorocznego przychodu.


Pozostało jeszcze 6% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane