statystyki

Spotkanie z Giodo

11.06.2009, 04:33; Aktualizacja: 19.03.2011, 13:17
Zakończyło  się spotkanie ekspertów i członków PKPP Lewiatan z Andrzejem Lewińskim, Zastępcą Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych oraz Dyrektor Departamentu Orzecznictwa, Legislacji i Skarg GIODO Panią Moniką Krasińską.


Celem spotkania było umożliwienie przedstawienia przez członków PKPP Lewiatan propozycji zmian w obecnie obowiązującej ustawie o ochronie danych osobowych, które były wielokrotnie postulowane przez środowisko przedsiębiorców. Przykładowe problemy związane z funkcjonowaniem ustawy to m.in. brak ustawowych możliwości przetwarzania danych wrażliwych dla potrzeb prowadzenia efektywnego procesu windykacyjnego oraz problemy w stosowaniu ustawy wynikające głównie z zawarcia w ustawie pojęć niedookreślonych. Przedstawione zostały również postulaty zmian w Kodeksie pracy m.in. w zakresie pozyskiwania informacji o osobach aplikujących na określone stanowiska oraz przetwarzania danych osób już zatrudnionych.


Pozostało jeszcze 0% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane