statystyki

Ustawa o roszczeniach pracowniczych-nowelizacja

05.12.2009, 05:18; Aktualizacja: 19.03.2011, 13:19
Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan przekonała posłów do ostrożnego podejścia w uregulowaniu zaprzestania działalności gospodarczej i porzucenia zakładu pracy przez pracodawców.


Sejm uchwalił nowelizację ustawy o ochronie roszczeń pracowniczych w razie niewypłacalności pracodawcy. Zmiany te dotyczą umożliwienia wypłaty wynagrodzeń pracownikom w sytuacji zaprzestania prowadzenia działalności gospodarczej i porzucenia zakładu pracy przez pracodawcę. Lewiatan dostrzega konieczność uregulowania tej kwestii. Obawy Lewiatanu budzi zbyt krótki, jednomiesięczny termin faktycznego zaprzestania działalności gospodarczej, po którym pracownicy mogliby korzystać z zapisów ustawy. W dzisiejszej gospodarce bowiem może się zdarzać, że pracodawca nieco dłużej musi czekać na zamówienia od kontrahentów, co nie oznacza, że zaraz miałby zaprzestać prowadzenia działalności gospodarczej. Jeśli zatem termin ustawowy byłby zbyt krótki mogłoby to zaszkodzić pracodawcom w przejściowych trudnościach, oczekujących na zamówienie np. 32 dni. Z tego względu Konfederacja zwraca uwagę posłom na konieczność wydłużenia tego terminu.


Pozostało jeszcze 0% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane