statystyki

RPO w sprawie nagrywania rozpraw sądowych

15.03.2011, 09:28; Aktualizacja: 19.03.2011, 13:23
W wystąpieniu do Ministra Sprawiedliwości RPO zwróciła uwagę na brak przepisów jednoznacznie rozstrzygających problem nagrywania przebiegu rozprawy sądowej w postępowaniu cywilnym, jak również poprosiła o rozważenie możliwości podjęcia przez resort odpowiedniej inicjatywy legislacyjnej w przedmiotowym zakresie.

Do Rzecznika Praw Obywatelskich wpłynęła skarga obywatela dotycząca realizacji uprawnień przez przewodniczącego prowadzącego posiedzenie w sprawie, w której skarżący występuje w procesie cywilnym jako powód. Problem przedstawiony przez skarżącego dotyczy możliwości utrwalania przebiegu rozprawy za pomocą urządzenia rejestrującego dźwięk. Jak podaje skarżący, przed rozpoczęciem jawnej rozprawy przewodnicząca nakazała wyłączenie wszystkich urządzeń nagrywających jako podstawę wskazując ustawę z dnia 27 lipca 2001 r. Prawo o ustroju sądów powszechnych (Dz.U.01.98.1070 z dnia 12 września 2001 r., z późn. zm. dalej: u.s.p.).


Pozostało jeszcze 71% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane