statystyki

NIK negatywnie ocenił zarządzanie w Zakładach Chemicznych ''Police''

13.03.2011, 07:41; Aktualizacja: 19.03.2011, 13:23
Najwyższa Izba Kontroli negatywnie ocenia działalność Zakładów Chemicznych „Police” S.A. w latach 2008-2009. Przeprowadzona kontrola wykazała, iż zła sytuacja przedsiębiorstwa została wywołana m.in. konsekwencjami błędnych decyzji Zarządu Spółki, które wraz z zaistniałą niekorzystną sytuacją rynkową przyniosły zakładom chemicznym utratę stabilności ekonomicznej.

Reklama


Raport wskazuje, iż poza kryzysem gospodarczym, do sytuacji Spółki przyczyniło się także złe jej zarządzanie. Brak analiz dotyczących możliwości popytu rynku oraz brak reakcji na sygnały, które pojawiały się już w II kwartale 2008 r. o możliwych niekorzystnych zmianach na rynku nawozów spowodował błędne prognozy sprzedaży, planów produkcji i zakupów. Doprowadziło to do nadmiernych zakupów i nagromadzenia surowców strategicznych Spółki, a także przyczyniło się do strat poniesionych na zabezpieczeniach walutowych.


Pozostało jeszcze 60% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama