statystyki

Kolejne zgody UOKiK na koncentracje

01.02.2010, 05:26; Aktualizacja: 19.03.2011, 13:19
Prezes UOKiK zgodziła się na kolejne połączenia – zielone światło ma m.in. przemysł lotniczy, elektryczny, spożywczy oraz energetyka. Z roku na rok maleje liczba zgłaszanych transakcji. W 2009 roku UOKiK 97 razy zezwolił na koncentracje przedsiębiorców, wydał jedną zgodę warunkową, a trzy razy sprzeciwił się planowanej transakcji. 

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydaje zgodę na dokonanie koncentracji, jeśli w jej wyniku konkurencja na rynku nie zostanie istotnie ograniczona, w szczególności przez powstanie lub umocnienie pozycji dominującej. W przeciwnym wypadku – decyduje o zakazie przeprowadzenia transakcji. Dopuszczalne jest również zezwolenie na koncentrację pod pewnymi warunkami. W 2009 roku UOKiK prowadził 144 sprawy w zakresie kontroli koncentracji. W 97 przypadkach wydana została decyzja zezwalająca na przeprowadzenie transakcji, w jednym zgoda warunkowa oraz trzy zakazy.


Pozostało jeszcze 77% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane