statystyki

Przygotowanie Prezydencji Polski w Radzie UE

28.06.2009, 07:54; Aktualizacja: 19.03.2011, 13:17
Rada Ministrów ustanawia program, którego zadaniem jest zapewnienie finansowania, w latach 2010-2012, przygotowań i przeprowadzenia prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej w drugiej połowie 2011 roku.

Koordynatorem programu będzie pełnomocnik rządu ds. przygotowania organów administracji rządowej do sprawowania przez Polskę przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej. Na realizację programu trzeba przeznaczyć 430 mln zł, w tym ze środków budżetu państwa 377 mln zł. Jest to koszt porównywalny z budżetami dotychczasowych prezydencji. Od sprawności i fachowości polskiego przewodnictwa w dużym stopniu zależeć będzie skuteczność funkcjonowania UE oraz jakość podejmowanych decyzji, które przełożą się na życie prawie 500 milionów obywateli. Przewodnictwo w Unii Europejskiej będzie okazją do wzmocnienia pozycji Polski wśród państw członkowskich. Prezydencja jest też wyjątkową okazją do kreowania wizerunku naszego kraju, jako państwa skutecznego i zaangażowanego we wzmacnianie Unii Europejskiej. Przewodnictwo umożliwi również realizację przedsięwzięć uznanych przez Polskę za najważniejsze dla Wspólnoty w kontekście wyzwań i potrzeb obecnej oraz przyszłej polityki europejskiej.


Pozostało jeszcze 5% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane