statystyki

Norton Rose doradza przy największym w historii projekcie z zakresu energetyki wiatrowej

15.01.2010, 15:42; Aktualizacja: 19.03.2011, 01:33
Międzynarodowa kancelaria prawnicza Norton Rose LLP doradzała The Crown Estate, agencji nieruchomości korony brytyjskiej, w odniesieniu do przełomowej inwestycji obejmującej realizację morskich farm wiatrowych na brytyjskich wodach terytorialnych w ramach tak zwanej 3 rundy koncesyjnej. Inwestycja ta o planowanej mocy 25.000 MW i wartości ponad 100 mld GBP ma zostać zrealizowana do 2020 r. na dziewięciu obszarach morskich wokół Wysp Brytyjskich.

Norton Rose doradzała The Crown Estate od samego początku projektu, tzn. marca 2008 r. Otwarty przetarg na koncesje na zagospodarowanie dziewięciu obszarów został ogłoszony latem 2008 roku i spotkał się z dużym zainteresowaniem firm z różnych części świata. Po przeanalizowaniu złożonych ofert i przeprowadzeniu negocjacji z wybranymi oferentami, The Crown Estate podpisała stosowne umowy handlowe z inwestorami odpowiedzialnymi za budowę farm wiatrowych na poszczególnych dziewięciu obszarach.


Pozostało jeszcze 68% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane