statystyki

Baker & McKenzie reprezentuje Podravkę. Zapadła korzystna dla firmy decyzja

17.06.2009, 05:00; Aktualizacja: 19.03.2011, 01:32
Korzystna dla Podravki decyzja zapadła w środę, 10 czerwca 2009 roku w Warszawie przed Urzędem Patentowym. Urząd Patentowy potwierdził, że producent przyprawy Kucharek - firma Prymat, działała w złej wierze zgłaszając do rejestracji w 1996r. znak towarowy przedstawiający front niebieskiego opakowania przyprawy Kucharek. Urząd Patentowy podzielił argumenty firmy Podravka, ze znak firmy Prymat łudząco przypominał niebieskie opakowanie przyprawy Vegeta, ówczesnego lidera rynkowego.

Sprawa miała swój początek w roku 1999, kiedy producent Vegety wystąpił do Urzędu Patentowego o unieważnienie znaku firmy Prymat ze względu na fakt, że znak Prymatu w postaci frontu niebieskiego opakowania przyprawy Kucharek wykazywał istotne podobieństwa (wykorzystanie identycznego koloru, umieszczenie postaci kucharza i warzyw w tych samych miejscach opakowań), mogące wprowadzić w błąd konsumentów, co do pochodzenia przypraw, z opakowaniem niebieskiej Vegety. Sprawa unieważnienia znaku firmy Prymat była już przedmiotem odwołania do Naczelnego Sądu Administracyjnego.


Pozostało jeszcze 44% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane