statystyki

O co tyle dymu? E-papieros aspekty prawne

23.02.2010, 11:33; Aktualizacja: 19.03.2011, 13:40
Czy wprowadzać ograniczenia w dostępie do e-papierosów? Czy obejmie je zakaz palenia w miejscach publicznych? Co mówi ustawa? Jak poradzili sobie z tematem e-papierosa sąsiedzi z Europy Środkowo-Wschodniej? Kancelaria e|n|w|c zbadała temat e-papierosa, dzięki współpracy z biurami w Austrii, Czechach, Słowacji i na Węgrzech.

Na pytanie: czy e-papieros przyjął się na rynku większość naszych sąsiadów w regionie CEE powie: „tak”. Słowacy mogą dodać, iż e-papierosy zdobywają swoją pozycje od około dwóch lat, sprzedawane są głównie drogą internetową, ale rośnie również liczba zwykłych sklepów oferujących ten produkt. Także w Czechach e-papierosy dostępne są głównie w Internecie oraz sklepach branżowych. Węgrzy natomiast, pomimo wprowadzenia e-papierosa na rynek około trzech lat temu, niektóre kwestie z nim związane wciąż badają. Wszędzie też odbywała się, na mniejszą lub większą skalę, konsultacja społeczno-prawna jak traktować e-papierosy, czy wprowadzać jakiekolwiek ograniczenia w dostępie do nich, czy to wiekowe czy lokalowe itd.


Pozostało jeszcze 85% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane