"12 stycznia br. Prokuratura Okręgowa w Szczecinie wszczęła śledztwo własne, którego przedmiotem są okoliczności związane z nabyciem przez prokuratora okręgowego w Gdańsku samochodu osobowego marki bmw oraz świadczonych na jego rzecz usług serwisu i napraw tego pojazdu. Wszczęto je o czyny o charakterze korupcyjnym" - powiedziała Wojciechowicz.

Dodała, że śledztwo zostało zainicjowane przez prokuraturę po doniesieniu złożonym przez jednego z gdańskich przedsiębiorców w CBA.

"Wykonano szereg czynności, przesłuchano świadków, zgromadzono i poddano analizie szereg dokumentów" - poinformowała rzeczniczka.

Zaznaczyła, że śledztwo przedłużono do 12 października. Nikomu nie postawiono zarzutów - podkreśliła.

Tygodnik "Wprost" poinformował, że nazwisko szefa prokuratury okręgowej w Gdańsku Dariusza Różyckiego pojawia się w śledztwie o korupcję. Według dziennikarzy "Wprost" śledczy badają m.in., czy Różycki przyjął od dilera samochodowego za obietnicę pozytywnego "załatwienia" sprawy sądowej jego byłej żony (ma zarzut wyłudzenia kredytu wartości 800 tys. zł.) roczny samochód bmw 523i - w ramach łapówki. Oskarżenia w tej sprawie miał sformułować były wspólnik dilera samochodowego.

W rozmowie z "Wprost" Różycki zaprzeczył zarzutom. Twierdzi, że samochód kupił za własne pieniądze i z kredytu bankowego.

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku od początku lipca prowadzi - przejęte z jednostki rejonowej - śledztwo ws. działalności Amber Gold.