Trwają, zapowiadane przez Związek Producentów Audio Video, kontrole klubów muzycznych. W ostatni piątek Wydział do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku przeprowadził kontrolę w jednym z muzycznych klubów w Łomży.

W wyniku przeprowadzonej kontroli u Dj-a zostało zabezpieczone 140 pirackich płyt CD oraz laptop z nielegalnymi MP3. DJ nie posiadał umowy z reprezentującymi posiadaczy praw autorskich i pokrewnych Organizacjami Zbiorowego Zarządzania, zezwalającej na kopiowanie z oryginalnych płyt CD na nośnik cyfrowy i publiczne ich odtwarzanie – czyli tzw. Licencji DJ. DJ-owi grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Policja zapowiada kolejne kontrole.

Karnawał to tradycyjnie czas zabaw w klubach, dyskotekach i pubach. Organizatorzy balów i właściciele klubów mnożą swoje oferty, by przyciągnąć klientów do lokali. W trosce o dobrą zabawę gości powinni jednak pamiętać o obowiązkach związanych z odtwarzaniem muzyki w klubie, zarówno tych dotyczących samego klubu, jak również DJ-a zatrudnionego przez klub.

Muzyka jest jednym z podstawowych wyznaczników dobrej zabawy, warto więc pamiętać, by korzystanie z niej odbywało się zgodnie z prawem, a co za tym idzie -  poszanowaniem jej twórców. Informacje, jak zdobyć Licencję DJ można znaleźć na stronie http://dj.zpav.pl/