statystyki

Jak sporządzić umowę najmu, by nie przegrać sporu w sądzie

autor: Małgorzata Piasecka - Sobkiewicz21.06.2010, 03:00; Aktualizacja: 21.06.2010, 21:58

Problemów z wynajmem mieszkania pozwoli uniknąć właściwie sporządzona umowa z najemcą. Powinna zawierać informacje o wysokości czynszu, opłat dodatkowych, dokładny opis wynajmowanego lokalu i czas, na jaki została zawarta.

Reklama


Reklama


Czy potrzebny jest protokół przekazania

Czytelniczka odziedziczyła mieszkanie po rodzicach i chce je wynająć. Zgłosiła się do pośrednika, który pokazuje jej mieszkanie przyszłym najemcom. Czy przy podpisaniu umowy najmu powinna sama poinformować najemcę o tym, jakie przedmioty pozostawia w mieszkaniu, aby mógł z nich korzystać?

Czy umowa ma zawierać dodatkowe pozwolenia

Najemca części domu chce korzystać również z ogrodu i piwnicy. Domaga się, aby zgoda wynajmującego została zamieszczona w umowie najmu. Czy prawidłowo sporządzona umowa najmu powinna zawierać również takie dodatkowe elementy?

Czy umowę sporządza się na piśmie

Czy oprócz czasu trwania umowy i wysokości czynszu należy dokładnie opisać w niej obowiązki obu stron? Czy strony powinny sporządzić umowę na piśmie?

Czy umowa o najem okazjonalny ma być spisana

Chcę wynająć mieszkanie na podstawie umowy o najem okazjonalny. Jestem osobą fizyczną, więc mogę zawrzeć taką umowę. Czy trzeba ją sporządzić na piśmie?

Czy konieczne są załączniki

Jakie załączniki trzeba dołączyć do umowy o najem okazjonalny? Czy są one zawsze potrzebne?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak sporządzić umowę najmu, by nie przegrać sporu w sądzie.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama