Można domagać się zwrotu pieniędzy za niewykorzystane karnety

autor: Małgorzata Kryszkiewicz12.09.2009, 03:00; Aktualizacja: 12.09.2009, 11:38

Baseny, kluby sportowe, a nawet szkoły językowe nie chcą zwracać klientom opłat za świadczenia, z których konsument nie skorzystał. Takie postępowanie jest niezgodne z prawem.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:Własne

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

  • Rachela(2012-09-03 21:49) Zgłoś naruszenie 00

    Gdy czytam te antysemickie wpisy to chce mi się wymiotować ! Polaki a co wy daliście światu ? Pretensje do wszystkich w koło i kłótnie . My Żydzi jesteśmy narodem wybranym ! Wszystkie zawody inteligenckie takie jak prawnicy , lekarze , naukowcy , polityka , banki , finanse ... wszędzie są nasi na najwyższych stanowiskach . Sprawdźcie kto dostał najwięcej nagród Nobla . My Żydzi ! Pomyślałeś Polaku dlaczego ? Ruszysz wreszcie swoją głową ? Użyjesz jej do myślenia a nie tylko do noszenia kasku budowlanego ? Dlatego że jesteśmy zdolni ! Wbijcie sobie to do głów że my Żydzi jesteśmy wybitnie uzdolnieni ! Wiem co teraz pomyślicie . Ale Nie ! Nie było tak że nam matka Boska ( też Żydówka ) dała rozum a Was skrzywdziła i dostaliście po łopacie . Nie , tak nie było ! Uczymy się na najlepszych uniwersytetach i posiadamy to czego inni nie , czyli Boże namaszczenie . Możesz pluć swoim jadem polski glazurniku , łopaciarzu ale rzeczywistości tym nie zmienisz . Co macie w głowach widać po waszym kraju . Drogi nawet nie potraficie zbudować ! Okręt wojenny " budowaliśta budowaliśta " 15 lat i co ? ...
    ... i ciągle gdzieś na czyjeś łasce , wczoraj u ruskich dziś USA . Myśleliście że się będę przed wami korzył gdy wy plujecie na nas od wieków ? Popisz sobie teraz Polaku , daj upust swojemu jadowi, żebyś był grzeczny gdy jutro przyjdziesz po kredyt do mojego ziomka :) A.. i jeszcze jedno, gdy zaczniesz pluć Polaku katoliku nie zapomnij że do Żyda się modlisz . Szalom alejchem

    Odpowiedz
  • leon(2009-09-14 19:28) Zgłoś naruszenie 00

    najwazniejsze napisali oczywiscie na koncu i latow przegapic
    "- Konsument powinien ponieść opłatę za okres, w którym mógł korzystać z usług, natomiast rozliczenie za ewentualne szkody spowodowane przez konsumenta należy przeprowadzić oddzielnie - wyjaśnia Agnieszka Doering."

    Czyli jezeli ktos nie przychodzi na lekcje dajmy na to w prywatnej szkole jezykowej, to trudno aby oczekiwal zwrtotu pieniedzy jezeli te lekcje nadal sie odbywa bowiem reszta uczniow nadal z tego korzysta. Nauczycielowi nadal jest placona pensja.

    Co innego silownia czy basen

    Odpowiedz
  • piqs(2009-09-14 18:41) Zgłoś naruszenie 00

    :) brawo dla leona. najpierw wypowiadamy, potem domagamy sie zwrotu. Po miesiacu karnetu na silowni, jesli potem zglosimy sie po kase to guzik, bo caly czas mielismy mozliwosc skorzystania z uslugi :)

    Odpowiedz
  • leon(2009-09-14 16:23) Zgłoś naruszenie 00

    najwazniejsze napisali oczywiscie na koncu i latow przegapic
    "- Konsument powinien ponieść opłatę za okres, w którym mógł korzystać z usług, natomiast rozliczenie za ewentualne szkody spowodowane przez konsumenta należy przeprowadzić oddzielnie - wyjaśnia Agnieszka Doering."

    Czyli jezeli ktos nie przychodzi na lekcje dajmy na to w prywatnej szkole jezykowej, to trudno aby oczekiwal zwrtotu pieniedzy jezeli te lekcje nadal sie odbywa bowiem reszta uczniow nadal z tego korzysta. Nauczycielowi nadal jest placona pensja.

    Co innego silownia czy basen

    Odpowiedz
  • Ja(2009-09-14 13:24) Zgłoś naruszenie 00

    a co Fitnesko karnet jest w cenie jednorazowego wejscia?

    Odpowiedz
  • Fitneska(2009-09-13 11:59) Zgłoś naruszenie 00

    a jezeli ja place za klub fitness dajmy na to 100 pln i moge tam pójsc 10 razy w ciagu 30 dni to jezeli pojde np 5 razy to moge domagac sie zwrotu tych 5 wejsc tj. 50 pln?

    Odpowiedz
  • :)(2009-09-13 11:10) Zgłoś naruszenie 00

    czy ta sama praktyka dotyczy szkoly prywatnej? NAUKA miała trwać 7 lat po 2 latach ją przerwałm bo szkoła nie spełniała moich oczekiwan. Teraz nie chce mi zwrócić części wpisowego.

    Odpowiedz