Resort zdrowia chce uregulować sprawę przekazywania zwłok uczelniom medycznym

28.08.2008, 15:38; Aktualizacja: 28.08.2008, 15:46

Ministerstwo Zdrowia przygotowało projekt rozporządzenia, zgodnie z którym władze uczelni medycznych będą mogły występować do starostów o przekazywanie zwłok do celów naukowych.

Reklama


Reklama


Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

  • st(2008-08-29 12:56) Zgłoś naruszenie 00

    Kiedyś w Wyborczej byl artykuł o placówce, osoby( starsze lub chore) za zycia w formie aktu notarialnego przekazywały swoje zwłoki po śmierci temu instytutowi, z zamian instytut realizował ich "testament" czasami były to dziwne zyczenia i dotyczyły tego co było dla tej osoby ważne.
    Medycy organizowali tez symboliczny pogrzeb.
    W tym przypadku miało to charakter humanitarny o ile tak można powiedzieć.
    Natomiast tu chodzi zapewne o anominowe zwłoki, gdzie za pochówk placi budzet państwa. Regulacje powinny być by nie dochodziło do nadużyć.

    Odpowiedz
  • OLA(2008-08-29 12:07) Zgłoś naruszenie 00

    OTTO żywność chcesz importować to i lecz sie za granicą:) A może eksportuj swoje ciało ...

    Odpowiedz
  • Otto(2008-08-29 09:57) Zgłoś naruszenie 00

    Zwłoki za darmo, studia za darmo... a potem wielkie żądania płacowe i chamstwo pracowników w białych kitlach i "głodowe" zarobki lekarzy. Oddajesz krew nic z tego nie masz... oddajesz narządy rodzina nic z tego nie ma a na wizytę do leksarza na kasę chorych czek się czasami miesiącami. Leków emerycie nie maja za co kupić ale jak najbardziej nadają się na materiał sekcyjny. Paniom i panom z MZ i rządu materiał sekcyjny mówi nie:) PS. Każa sobie płacić za wszystko o niech studia medyczne beda płatne.

    Odpowiedz
  • Liberał(2008-08-29 07:49) Zgłoś naruszenie 00

    Lepiej to niech zapłacą za taką zgodę. Chcą zarabiać na zasadach komercyjnych to niech działają na zasadach komercyjnych, a nie że zarobki to by chcieli jak w prywatnej firmie, ale jak trzeba ponosić koszty to wtedy są instytucją dobra publicznego i trzeba ich od wszystkiego zwlaniać, oddłużać i traktować preferencyjnie, gwarantować zatrudnienie itd itp

    Odpowiedz
  • Tadeusz z Zabrza(2008-08-28 16:34) Zgłoś naruszenie 00

    Wszystkie zwloki NN powinny trafiać do akademii medycznych.Nalezy dopuścić prawną możliwość oddania swojego ciala po śmierci (również odplatnie) na cele naukowe(ksztalcące przyszlych lekarzy).Bez tego medycyna będzie dreptać w miejscu i nie będzie lekarzy z prawdziwego zdarzenia. Lepiej ćwiczyć na zwlokach niż na żywych ludziach.

    Odpowiedz
  • medyk(2010-04-25 02:28) Zgłoś naruszenie 00

    CHWALEBNE BYLOBY ABY NASI KAPLANI POLSCY POPARLI AKT HUMANITARNY naukowy. DLA POPTOMNYCH NASZEJ GLEBOKIEJ WIARY!!!poniewaz uwazam,ze to jest godne i chwalebne dla wiary i zycia naszego pokolenia.NAPEWNO NA POSIEDZENIU RZADU RP SA DUCHOWNI WSZECH WYZNAN.medyk

    Odpowiedz