Resort zdrowia chce uregulować sprawę przekazywania zwłok uczelniom medycznym

28.08.2008, 15:38; Aktualizacja: 28.08.2008, 15:46

Ministerstwo Zdrowia przygotowało projekt rozporządzenia, zgodnie z którym władze uczelni medycznych będą mogły występować do starostów o przekazywanie zwłok do celów naukowych.

Reklama


Reklama


Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

 • st(2008-08-29 12:56) Zgłoś naruszenie 00

  Kiedyś w Wyborczej byl artykuł o placówce, osoby( starsze lub chore) za zycia w formie aktu notarialnego przekazywały swoje zwłoki po śmierci temu instytutowi, z zamian instytut realizował ich "testament" czasami były to dziwne zyczenia i dotyczyły tego co było dla tej osoby ważne.
  Medycy organizowali tez symboliczny pogrzeb.
  W tym przypadku miało to charakter humanitarny o ile tak można powiedzieć.
  Natomiast tu chodzi zapewne o anominowe zwłoki, gdzie za pochówk placi budzet państwa. Regulacje powinny być by nie dochodziło do nadużyć.

  Odpowiedz
 • OLA(2008-08-29 12:07) Zgłoś naruszenie 00

  OTTO żywność chcesz importować to i lecz sie za granicą:) A może eksportuj swoje ciało ...

  Odpowiedz
 • Otto(2008-08-29 09:57) Zgłoś naruszenie 00

  Zwłoki za darmo, studia za darmo... a potem wielkie żądania płacowe i chamstwo pracowników w białych kitlach i "głodowe" zarobki lekarzy. Oddajesz krew nic z tego nie masz... oddajesz narządy rodzina nic z tego nie ma a na wizytę do leksarza na kasę chorych czek się czasami miesiącami. Leków emerycie nie maja za co kupić ale jak najbardziej nadają się na materiał sekcyjny. Paniom i panom z MZ i rządu materiał sekcyjny mówi nie:) PS. Każa sobie płacić za wszystko o niech studia medyczne beda płatne.

  Odpowiedz
 • Liberał(2008-08-29 07:49) Zgłoś naruszenie 00

  Lepiej to niech zapłacą za taką zgodę. Chcą zarabiać na zasadach komercyjnych to niech działają na zasadach komercyjnych, a nie że zarobki to by chcieli jak w prywatnej firmie, ale jak trzeba ponosić koszty to wtedy są instytucją dobra publicznego i trzeba ich od wszystkiego zwlaniać, oddłużać i traktować preferencyjnie, gwarantować zatrudnienie itd itp

  Odpowiedz
 • Tadeusz z Zabrza(2008-08-28 16:34) Zgłoś naruszenie 00

  Wszystkie zwloki NN powinny trafiać do akademii medycznych.Nalezy dopuścić prawną możliwość oddania swojego ciala po śmierci (również odplatnie) na cele naukowe(ksztalcące przyszlych lekarzy).Bez tego medycyna będzie dreptać w miejscu i nie będzie lekarzy z prawdziwego zdarzenia. Lepiej ćwiczyć na zwlokach niż na żywych ludziach.

  Odpowiedz
 • medyk(2010-04-25 02:28) Zgłoś naruszenie 00

  CHWALEBNE BYLOBY ABY NASI KAPLANI POLSCY POPARLI AKT HUMANITARNY naukowy. DLA POPTOMNYCH NASZEJ GLEBOKIEJ WIARY!!!poniewaz uwazam,ze to jest godne i chwalebne dla wiary i zycia naszego pokolenia.NAPEWNO NA POSIEDZENIU RZADU RP SA DUCHOWNI WSZECH WYZNAN.medyk

  Odpowiedz
 • MEDYK(2010-04-25 00:48) Zgłoś naruszenie 00

  MOJA DECYZJA UWAZAM JEST SLUSZNA,PONIEWAZ WSPIERA WYSOCE POSTEP NAUK MEDYCZNYCH NA CALYM SWIECIE.MAM PROPOZYCJE CO DO UREGULOWAN PRAWNYCH MZ ABY KAZDY LEKARZ MIAL WPISANA KLAUZULE "PRZEZNACZAM MOJE ORGANA DO PRZESZCZEPOW ORAZ POSMIERTNIE ZWLOKI ODPLATNIE NA CELE NAUKOWE LUB DO AKADEMII KRYMINALNEJ-TZW ;FARMA SMIERCI'' PRAWDA ZE TO SZCZYTNY CEL NAWET JAKBYBYL NAWET I ODPLATNY.MEDYK.PANI MINISTER TO TRZA PODJAC PANI DOKTOR!!!do wyboru kara smierci albo królik doswiadczlny.medyk

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama