Iluzoryczny nadzór sądów nad komornikami

autor: Dobromiła Niedzielska – Jakubczyk19.08.2008, 03:00

Komornicy sprzedają nieruchomości za bezcen, posługując się nieaktualnymi operatami szacunkowymi. Dłużnicy i wierzyciele wnoszą skargi, ale sądy mimo ustawowego obowiązku nie reagują. Wiadomości o egzekucyjnych licytacjach docierają do ograniczonej liczby osób.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:GP

Polecane

Reklama

Komentarze (82)

  • wór(2014-12-14 16:01) Zgłoś naruszenie 00

    Jesteśmy okradani w zgodzie z prawem (czyt. bezprawiem) bo sami na to pozwalamy. Weźmy wreszcie ich za dup..

    Odpowiedz
  • BEA(2008-11-21 11:30) Zgłoś naruszenie 00

    popieram przedmówcę ...

    Odpowiedz
  • anty WAWA(2008-11-19 18:02) Zgłoś naruszenie 00

    Wawa...Sądy Sadami, komornicy komornikami, w tym wszystkim jeszcze dłużnicy, czasem oszukani, czasem oszukujący innych, to samo dotyczy wierzycieli... ale poza tym światkiem, pojawiasz się taki ty... śmieć, który chce zyć w domu, uzyskanym z nieszczęcia drugiego człowieka. Ty gno... myslałeś. że ci jeszcze kwiaty do wazonu wstawią? prawo samo w sobie nie jest zle, to ludzie , a raczej podludzie tacy jak ty posluguja sie prawem dla swoich podludzkihc celów. Życzę Ci Kochaniutki, żeby Cie w Zyciu tylko takie żeczy spotykały, jakie Ty innym robisz, a podejrzewam ze bedziesz mial juz tu na ziemi male piekielko, zanim sie dostaniesz do tego po smierci, o ktorej na pewno właściciel tego domu usłyszy z satysfakcja;)))

    Odpowiedz
  • wierzyciello(2008-11-03 23:25) Zgłoś naruszenie 00

    znowu jakies menele (dłużnicy) na których odw...ają mi co miecha z wypłaty sie odzywaja...niedosc ze place na takie g... to to nie chce nikomu placic...bede jeszcze placil na to co wypierdzi z ł.na..i tyle taki szacunek do wszystkiego...masakra ..niech zapanuje nawet totalne bezprawie w sadach i gdziekolwiek a dluznik niech ma za to po tyleczku...menele

    Odpowiedz
  • Wawa(2008-09-03 23:41) Zgłoś naruszenie 00

    Kupiłem na licytacji nowy dom, na podstawie operatu szacunkowego w stanie bardzo dobrym, mając trudności ze wczesniejszym jego obejrzeniem. Dom przekazano mi w asyscie Policji po 1,5 roku w stanie kompletnie zdewastowanym-usunięto z domu prawie wszystko co dało się zdemontować (np. futryny drzwiowe). Prokuratura nie mogła postawić zarzutów dłużnikowi gdyż nie znaleziono świadków tej dewastacji. Biegły sądowy zeznał, że operat sporządził na podstawie danych przekazanych mu przez dłuznika. Komornik zeznał, że niewiele pamięta w tej sprawie. Kto ponosi odpowiedzialność za zaistniałą sytuację? Od kogo domagać się rekompensaty?

    Odpowiedz
  • zet(2008-09-02 08:36) Zgłoś naruszenie 00

    Zgodnie z ustawą Dz.U z 2004 Nr 179 poz 1843 złożyłem skargę do Sądu Okręgowego na przewlekłość postępowania komornika.
    Sąd orzekł że 2 letnia przewlekłość wystąpiła ale odmówił zasądzenia odszkodowania bo nie uzasadniłem iż poniosłem stratę z tytułu przewlekłości postępowania komornika.Jakby nie było to oczywiste.
    Sąd rzeczywiście traktują wierzycieli w sposób bardzo specyficzny.
    Trudno zrozumieć logikę sędziów i zrozumieć ich poczucie sprawiedliwości.

    Odpowiedz
  • czytelnik-przypadkiem(2008-08-26 13:27) Zgłoś naruszenie 00

    Czytając komentarze zauważyłem jedną zasadę, Ci którzy uważają, że artykuł jest do bani stwierdzają (nie jest to zasada):
    a) Sądy działają bardzo dobrze
    b) Komornicy wykonują swoją pracę bardzo dobrze
    c) Ludzie którzy uważają, że jest inaczej to "pieniacze", "biedacy", "nieporadni", "powinni sie udać do psychiatry" itp

    Sędzia SR pisze @27 "W mojej ocenie decyzja Sądu była w pełni prawidłowa", To pisze sędzia, który wydaję takie stwierdzenie na podstawie lakonicznego opisu w komentarzu, zapewne wyroki są wydawane podobnie.

    Ręce opadają, mam nadzieje, że te komentarze nie mają nic wspólnego z osobami pracującymi w wymiarze sprawiedliwości, w przeciwnym razie jestem skłonny dać wiarę treści artykułu.

    Odpowiedz
  • jo(2008-08-21 19:45) Zgłoś naruszenie 00

    Znaczy tak, jeśli ktoś coś ma zamiar gryzmolić publicznie, to naprzód należy się wypróżnić, do inaczej dyskusja jest o d. rozbić.

    Odpowiedz
  • ludzie myślcie to nie boli(2008-08-21 00:47) Zgłoś naruszenie 00

    A ja "słyszałem " że wszyscy mający czerwone auta to geje
    a ja "wiem "że Ci którzy mają czarne auta to lesbijki
    przecież "powszechnie jest wiadomo " że każdy to ma białe auto to mitoman
    itd,itp piękny artykuł.
    Pewnie że o licytacji nieruchomości wiedzą tylko kumple komornika - siedzieli od rana pod każdym kioskiem i wykupili cały nakład gazety w której było ogłoszenie o licytacji - kilka ,kilkanaście badź nawet kilkaset tys. sztuk-
    przecież to "wszyscy wiedzą".

    Odpowiedz
  • cwks(2008-08-20 22:24) Zgłoś naruszenie 00

    pirek Jaki jest stan twojego zadłuzenia ? Pękasz, bo komornik ze złym sędzią są już u wrót twojego "uczciwie" nabytego majatku. Z prostakami nie ma dyskusji. Za PRL-u dostał by parę pał i od razu zrozumiał, a teraz jak się nosi. Obywtael, podatnik, tylko kto stoi na straży tego, że można pieprzyć głupoty bez ograniczeń. Demokracja i sądy. Radzę to wszystkim intelektualistom-amatorom zapamiętać. W pańswie Mao juz byście stali z czarną opską na oczach na stadionie.

    Odpowiedz
  • pirek(2008-08-20 13:50) Zgłoś naruszenie 00

    Artykuł jest rzeczowy i mówi o faktach, które miały i mają miejsce w polskich sądach. A że nie przedstawia "dwóch świadków i opinii biegłego"? To nie znaczy, że nie ma racji. I należałoby zastanowić się, jak zmienić obecny stan rzeczy, a nie tylko krzyczeć o podwyżki dla sędziów. Oczywistym jest /nie tylko z tego artykułu to wynika/, że polskie sądownictwo jest chore, komornicy zbyt częsty tworzą bandy na spółkę z innymi przedstawicielami "prawa" itd. , szkoda słów...

    Odpowiedz
  • rewolucjonista(2008-08-20 08:20) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie to wszystko staje na głowie.Dłużnik który często nakradł się ma wiecej praw niż okradziony. Przecież wierzyciel też ma dzieci, też może być chory, też może nie mieć gdzie mieszkać. Jak komornik i sąd nie odzyskają tych pieniędzy dla okradzionego, to kto ma je odzyskać...

    Odpowiedz
  • zdzisław(2008-08-19 22:57) Zgłoś naruszenie 00

    Byłem na jednej z licytacji publicznych. Pr4zed rozpoczęciem licytacji pełnomocnik dłużnika składa wniosek o dodatkowy opis i oszacowanie twierdząc, że nieruchomość jest więcej warta o około 200 tys. zł niż wynikało to z protokołu opisu i oszacowania. Komornik pr5zytomnie zapytał pełnomocnika czy wobec możliwości zwiększenia ceny oszacowania o 200 tys. zł dłużnik poniesie koszty opinii biegłego rzędu 3,5tys. zł (dlaczego koszty te miałby ponosić wierzyciel skoro dłużnik skarżąc czynności spowodwał dwuletnie opóźnienie). Niestety pełnomocnik dłużnika nie był skłonny do "poświęceń" i nie zaoferował zapłaty kosztów biegłego. Komornik w uzasadnieniu oddalenia takiego wniosku podał, że dłużnik mógł uczestniczyć czynnie w sporządzaniu opinii biegłego mówił coś o wizji lokalnej, na którą dłużnik nie chciał wpuścić komornika, o art. 6 k.c. i innych przepisach. I co na to autor arytkułu ? Czy był choć raz na licytacji ?

    Odpowiedz
  • ART(2008-08-19 21:55) Zgłoś naruszenie 00

    DO CIEKAWSKIEGO

    BO JAK NAZWAĆ GOŚCIA KTÓRY MA 3 4 I WIĘCEJ KREDYTÓW. WE WNIOSKU KREDYTOWYM JEST YAPZTANIE CZY MASZ INNE KREDYTY I CO PISZE ŻE NIE. JA NAZYWAM TO KŁAMSTWEM I OSZUSTWEM TAK SAMO JEST Z PYTANIEM CZY JEST PROWADZONE P-KO TOBIE POSTĘPOWANIE EGZEKUCYJNE? TO TEŻ ZAWSZE KREDYTOBIORCA PISZE NIE
    ALBO MAM DŁUG JADĘ NA WAKACJĘ (BO ZAROBIŁEM NA CZARNO) ALBO KIEROWCA CIĘŻARÓWKI ZARABIA 1126 ZŁ BRUTTO (KWOTA NIE PODLEGAJACA EGZEKLUCJI) JA DO GOŚCIA MÓWIĘ ZWOLNIJ SIĘ DOSTANIESZ PRACĘ ZA 2 TYŚ BRUTTO A ON NIE BO MU SIĘ NIE OPŁĄCA CIEKAWE JAK.
    JAK CHCESZ TO PRZYKŁADÓW MOGĘ CI MNOZYĆ

    Odpowiedz
  • ciekawski(2008-08-19 21:53) Zgłoś naruszenie 00

    i co wtedy porabiasz z tymi 25% ?

    Odpowiedz
  • ART(2008-08-19 21:47) Zgłoś naruszenie 00

    PO ROZMOWIE Z DELIKWENTEM I Z ŻYCIA

    Odpowiedz
  • ciekawski(2008-08-19 21:38) Zgłoś naruszenie 00

    a po czym poznajesz, że ktoś należy do grupy 75 lub 25 "

    Odpowiedz
  • ART(2008-08-19 21:21) Zgłoś naruszenie 00

    ARTYKÓŁ PISANY JEST NA ZAMÓWIENI PYTANIE TYLKO KOGO? PEWNIE JAKIEGOŚ ZŁODZIEJA KTÓRY UKRADŁ PIENIĄDZE INNYM I NIE ODDAŁ. BO JAK MOŻNA NAZWAĆ 75% DŁUZNIKÓW JAK TYLKO ZŁODZIEJAMI!!!

    Odpowiedz
  • inny(2008-08-19 19:44) Zgłoś naruszenie 00

    Pozwem wzajemnym można nazwać nawet receptę na tabletki przeciwciążowe

    Odpowiedz
  • do 64(2008-08-19 19:41) Zgłoś naruszenie 00

    Nie mam zwyczaju ubliżać ludziom, to i tobie nie ubliżę. To że ty to robisz,świadczy o twojej arogancji . W tej sprawie pozwu wzajemnego nie ma, jest ODWOŁANIE od pozwu powoda z dokumentami. To że sąd odwołanie nazwał sobie pozwem wzajemnym jest chwytem sądowym.

    Odpowiedz