W ramach wszczętego 27 marca śledztwa przesłuchany został w charakterze świadka b. minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro - poinformowała dziś rzeczniczka płockiej prokuratury Okręgowej Iwona Śmigielska-Kowalska.

"Śledztwo na obecnym etapie prowadzone jest w sprawie. Gromadzona jest dokumentacja. Planowane są też kolejne przesłuchania świadków" - oświadczyła prokurator Śmigielska-Kowalska. Dodała, iż na razie jest zbyt wcześnie na podanie szczegółów postępowania.

Przyznała jednak, iż sprawa rozpowszechniania przez funkcjonariusza publicznego informacji z innego postępowania prokuratorskiego związana jest ze śledztwem, dotyczącym mafii paliwowej, prowadzonym przez zespół prokuratorów w Krakowie i obejmuje okres od 29 grudnia 2005 roku do 24 stycznia 2006 roku.

Kaczyński miał otrzymać kilkaset stron protokołów z przesłuchań nowych świadków w aferze paliwowej

Według radia RMF FM, w grudniu 2005 roku krakowscy śledczy dotarli do nowych świadków, którzy opowiadali m.in. o układzie służb specjalnych i polityków, chroniących nielegalny obrót paliwami w Polsce. Miały pojawić się tam nazwiska prominentnych polityków lewicy i prawicy oraz pracowników służb specjalnych.

Z relacji RMF wynika, iż nowe informacje ze śledztwa miał zreferować prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu jeden z krakowskich prokuratorów, a w całej sprawie miał pośredniczyć ówczesny minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Jarosław Kaczyński miał także otrzymać kilkaset stron protokołów z przesłuchań nowych świadków w aferze paliwowej.

Naczelnik krakowskiego wydziału Prokuratury Krajowej Marek Wełna nie chciał odnosić się do tych informacji. Powiedział jedynie, że był w tej sprawie przesłuchiwany.