PiS chce zaostrzenia kary za pedofilię

23.01.2009, 12:54; Aktualizacja: 24.01.2009, 09:53

Sejm będzie pracował nad projektem nowelizacji Kodeksu karnego autorstwa PiS, zaostrzającego kary za pedofilię i wprowadzającego karę bezwzględnego dożywocia.

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

  • NM(2009-01-24 18:30) Zgłoś naruszenie 00

    Do 9: weź, zrób coś pożytecznego i palnij se w łeb.

    Odpowiedz
  • bjarne stefansson(2009-01-23 14:43) Zgłoś naruszenie 00

    tzw. bezwzględne dożywocie powinno być dla pomysłodawców wprowadzenia takiej kary, wtedy może zaczęli by myśleć, a nie gadać takie debilizmy

    Odpowiedz
  • zniesmaczona(2009-01-23 20:16) Zgłoś naruszenie 00

    chodzi głównie o to by PIS mógł się zaprezentować w mediach, to co głoszą ma zupełnie drugorzędne znaczenie. Tak więc pedofilia będzie jeszcze długo wałkowana. A jak nie ona to wymyśla co innego, np. kara śmierci, cokolwiek, byle przyciągało uwagę wyborców.

    Odpowiedz
  • d(2009-01-23 15:39) Zgłoś naruszenie 00

    Niech ktoś mi wyjaśni - o co chodzi z tą niekończącą sie dyskusją o pedofilach ???

    Odpowiedz
  • NM(2009-01-23 14:11) Zgłoś naruszenie 00

    Ten projekt jest beznadziejny i niepotrzebny - bo podobne propozycje są także w projekcie rządowym. Co gorsza Ziobro napisał przepis zakazujący kontaktów z małoletnimi w sposób, który może z każdego z nas zrobić przestępcę.

    Odpowiedz
  • NM(2009-01-23 14:12) Zgłoś naruszenie 00

    Zobaczcie:
    Kto za pośrednictwem systemu teleinformatycznego lub sieci telekomunikacyjnej nawiązuje kontakt z małoletnim poniżej lat 15, zmierzając, za pomocą wprowadzenia go w błąd, wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania sytuacji albo przy użyciu groźby bezprawnej, do doprowadzenia do spotkania z tym małoletnim,
    podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

    Odpowiedz
  • NM(2009-01-23 14:13) Zgłoś naruszenie 00

    Oznacza to ni mniej ni więcej, że jak 17-latek umówi się przez internet lub telefon z 14-latkiem na grę w siatkówkę, ale zamiast piłki do siatki przyniesie piłkę do kosza - teoretycznie podpadałby pod ten przepis - wprowadzając w błąd doprowadził do spotkania z małoletnim.

    Odpowiedz
  • logo(2009-01-23 13:40) Zgłoś naruszenie 00

    śmieszni są... czy oni niczego rozsądnego nie moga zaproponować ? Ja rozumiem że to jest poważna sprawa ale chyba to nie niecierpiąca zwłoki zwłaszcza że już i tak kara jest wysoka.

    Odpowiedz
  • Piper(2009-01-23 13:48) Zgłoś naruszenie 00

    Przeciwko wolności seksualnej... problem w tym, że przepis zakłada brak takiej wolności (faktyczny zakaz współżycia).

    Odpowiedz