statystyki

Wakacyjny oddech dla wojewódzkich funduszy

autor: Urszula Mirowska-Łoskot25.07.2017, 19:00
prawo, przepisy, sąd, wyrok, orzeczenie

Możliwe również, że Sejm wstrzymał się z pracami z uwagi na rządowy projekt ustawy – Prawo ochrony środowiska, który właśnie został skierowany do laski marszałkowskiej.źródło: ShutterStock

Na razie nie będzie zmian w wyłanianiu członków zarządów wojewódzkich Funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej (WFOŚiGW). Posłowie wstrzymali prace nad zmianami zgłoszonymi do nowelizacji ustawy o ochronie środowiska przez senatorów. Zajmą się nimi dopiero we wrześniu.

Reklama


Miała ona wprowadzić zmiany w wyłanianiu zarządów wojewódzkich funduszy. Zgodnie z proponowaną nowelą w terminie 14 dni od jej wejścia w życie rady nadzorcze wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej miały przedstawić samorządom województw wnioski w sprawie powołania członków zarządów WFOŚiGW. W przypadku bezskutecznego upływu terminu i nie podjęcia decyzji przez radę, to wojewoda wystąpiłby z wnioskiem do samorządu o ich powołanie.

Z kolei jeżeli samorząd województwa w terminie 7 dni od doręczenia tej informacji nie powołałby członków zarządu WFOŚiGW zgodnie z przedłożonym wnioskiem, powołania dokonałby wojewoda.

Prace nad nowelą przebiegały błyskawicznie. Posłom zależało na szybkim jej przyjęciu. W drugiej połowie czerwca nowelizacja trawiła do laski marszałkowskiej, a już na początku lipca została skierowana do Senatu.


Pozostało jeszcze 73% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama