statystyki

Sędziowie SN: Działania władz prowadzą do destrukcji sądownictwa

autor: Małgorzata Kryszkiewicz17.05.2017, 07:51; Aktualizacja: 17.05.2017, 11:27
prawo

Udział w zgromadzeniu wzięło 71 sędziów na 85 stanowiskźródło: ShutterStock

„Działania władz prowadzą do destrukcji systemu sądownictwa, a przez to osłabiają Państwo Polskie”. To cytat z uchwały podjętej podczas wczorajszego zgromadzenia ogólnego sędziów Sądu Najwyższego. Debatowano na nim o projektowanych zmianach dotyczących sądownictwa.

Reklama


Uczestnicy zgromadzenia nie mieli wątpliwości: celem działań rządu nie jest dokonanie prawdziwej reformy wymiaru sprawiedliwości, ale umożliwienie przeprowadzenia roszad kadrowych, dzięki którym politycy będą mogli podporządkować sobie sądownictwo. Dlatego też sędziowie sprzeciwiają się rządowym planom.

– Dostrzegamy, że w przedstawionych projektach znajdują się pewne pożądane zmiany, jak np. losowy przydział spraw sędziom. Nie zmienia to jednak tego, że większość z proponowanych rozwiązań łamie konstytucyjne zasady niezawisłości sędziów i niezależności władzy sądowniczej – tłumaczył Michał Laskowski, rzecznik prasowy SN.


Pozostało jeszcze 75% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam już kod SMS
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Czapka gore(2017-05-17 12:53) Zgłoś naruszenie 103

    Nowe Sądownictwo wyłoni się jak Fenix z popiołów. Mafijne uklady przestaną istnieć, a kasta pozostanie tylko w Indiach. Czego się Ci państwo w togach spodziewali. . Doprowadzili się nad stan przepaści i odlecieli od społeczeńśtwa o lata świetlne. Czas na bezwzględne reformy. tg jedyny ratunek by było normalniej.

    Odpowiedz
  • as(2017-05-17 14:22) Zgłoś naruszenie 52

    Destrukcji czego ?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama