Od stycznia miliony Polaków otrzymają prezent: obiecywaną od lat bezpłatną pomoc prawnika. Kto z porad udzielanych w ponad 1500 punktach na terenie kraju będzie mógł skorzystać? Na co zainteresowani mogą liczyć? Czy porada będzie udzielona w każdej sprawie? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w książce: "Jak dostać bezpłatną pomoc prawną", która trafi do kiosków już 26 stycznia jako dodatek do "Dziennika Gazety Prawnej."
ikona lupy />
Publikacja "Jak dostać za darmo pomoc prawną" podpowie jak skutecznie z niej skorzystać / GazetaPrawna.pl

Od 1 stycznia możemy korzystać z darmowej pomocy prawnej, a to sprawą nowej ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej i edukacji prawnej. Publikacja „Jak dostać bezpłatną pomoc prawną” podpowie, gdzie jeszcze można szukać nieodpłatnego wsparcia specjalistów. Mało kto wie, że takiej pomocy udzielają m.in. wydziały prawa na uniwersytetach.

Również same środowiska adwokatów i radców prawnych cyklicznie organizują otwarte dni. Właśnie wtedy można zgłosić się w wyznaczonych miejscach z konkretnym problemem prawnym. Nieodpłatna pomoc prawna jest dostępna również, gdy sprawa niestety trafi do sądu i szanse na jej polubowne rozstrzygnięcie są niewielkie.

Jak dostać bezpłatną pomoc prawną? Książka dostępna jest także w sklepie infor.pl