statystyki

Budka: Prokuratorzy muszą mieć świadomość, że ich praca dotyka ludzkich emocji

autor: Ewa Ivanova22.10.2015, 07:35; Aktualizacja: 22.10.2015, 08:14
Borys Budka

- Ministerstwo pracuje normalnie. Staram się robić wszystko tak, aby wynik PO był jak najlepszy - zapewnia ministerźródło: Newspix
autor zdjęcia: MICHAL CHWIEDUK

Wyciek akt afery taśmowej niewątpliwie był przyczyną pewnego przesilenia w relacjach rząd – prokurator generalny - wyjaśnia minister sprawiedliwości.

Zaczął się już pan pakować?

Nie. Jak pani widzi, biurko całe w papierach.

Optymista z pana.

Raczej realista.

A sondaże pan widział?

Tak. Zakładam dwa scenariusze: albo będziemy mieli szeroki rząd koalicyjny, albo będzie rządziło PiS z jakąś przystawką, którą zje po pół roku.

Czuć atmosferę przedwyborczą w ministerstwie? Napięcie?

Ministerstwo pracuje normalnie. Staram się robić wszystko tak, aby wynik PO był jak najlepszy. Ale moim celem nie jest bycie ministrem za wszelką cenę. Nie spinam się, żeby koniecznie tu zostać.

A jak się nie uda?

To znaczy, że społeczeństwo tak wybrało. Na nikogo się nie obrażę za taki wynik. Ale mam nadzieję, że w wymiarze sprawiedliwości rewolucji i wywracania wszystkiego do góry nogami nie będzie. Zależy mi przede wszystkim na kontynuacji projektów dotyczących cyfryzacji postępowań sądowych.

Toczy się gra polityczna sprawozdaniem prokuratora generalnego za zeszły rok?

Właśnie się nie toczy. Postanowiłem uciąć wszelkie spekulacje i nie podejmować decyzji w sprawie oceny sprawozdania przed wyborami.


Pozostało 90% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • (2015-11-02 20:21) Zgłoś naruszenie 00

  Przecież to PAN nie ma żadnych emocji ani ludzkich uczuc. To jak wypowiada się pan o pani Zdrojewskiej to skandal. I śmie jeszcze mówić innym o emocjach

  Odpowiedz
 • BoloiLolo(2015-10-22 16:01) Zgłoś naruszenie 00

  Jak to Szanowny Panie Ministrze nic się nie stało a upodlenie Narodu Polskiego przez ""Instytut Upodlenia Narodu Polskiego ""w majestacie prawa oraz braku odpowiedzialności Konstytucyjnej za krzywdy wyrządzone przez Amber Gold w liczbie ok.18 tysięcy , a trzeba zważyć FAKTUM iż każdy ojciec , matka mieli dzieci wnuków i każde dziecko czekało na coś od ojca , matki , dziadka babci a tu KLAPA Szanowny Panie Ministrze i to jaka wielka... Pytanie do Szanownego pana ministra dlaczego to nie dzieje się Norwegii, Finlandii, Szwecji, Anglii , czy nawet u naszych sąsiadów Niemców i tu:::: Panie Ministrze znajdujemy odpowiedź kto jest winien,,,straszliwa to Hańba gnębić własny naród...Pragnę podkreślić iż moje trzy pozwy w Sądach Gdańskich odbiły się jak od ściany z BETONU Ciężkiego a piszę tu jako osoba bezpartyjna daleka od spekulacji politycznych a co mnie spotkało i to piszę.. Składam temu Portalowi Gazecie Prawnej Wielkie Podziękowanie za umożliwienie tego faktu bo zadaniem dziennikarstwa jest ujawnianie prawdy rzeczywistej a zwłaszcza wtedy gdy takie okoliczności upadlają Naród Polski oraz narusza się powszechny Interes Społeczny a warto przypomnieć o przywilejach Sędziów , oraz Prokuratorów np. brak podatku oraz inne przywileje.Pokrzywdzony z statutem prawnym nadanym przez Prokuraturę Okręgową w Łodzi ,,,--całe szczęści że ta sprawa trafiła do Łodzi bo to różnie mogłoby się skończyć ,, rozmyć i nawet Szarik by nie znalazł śladów..Jak Amerykański Bankier Bernard Madoff zrobił machloje to wyrok zapadł w przeciągu pół roku a Sędzia dał doskonały przykład, zasądził karę 140 lat i żadem Adwokat nie próbuje sztuczek alpejskich. Nawet gdyby zakopał złoto lub dolary to ich nie zobaczy a u nas rodzą się dzieciaki np. porodówka dla więżniów w Grudziądzu...Komentarz nie obraża nikogo ale pokazuje stan Faktyczny co spotkało ludzi różnych :::niektórzy stracili całe gospodarki dorobek życia a nawet Prof. Akademii Nauk, staruszek o którym były dwa filmy w Telewizji Polskiej, inżynierowie , technicy , lekarze ludzie prości.

  Odpowiedz
 • pis never(2015-10-22 20:07) Zgłoś naruszenie 00

  Bolo i Lolo to typowy przykład niesprawiedliwej oceny wymiaru sprawiedliwości przez tzw stronę postępowania niezadowoloną z jego wyniku.Ot po prostu gdyby sąd czy prokurator przyjęli jego tezy byłoby ok, a tak? Oczywiście ani śedziowie, ani prokuratorzy nie mają żadnych przywilejów gdyz żeby mogli wykonywac swoje profesje muszą zrezygnować z konstytucyjnych wolności takich jak : prawo do pracy, działalności politycznej, biernego prawa wyborczego,poufności danych osobowych i majątkowych itp.Za to otryzmują stan spoczynku, który mimo niewykonywania zawodu mogą stracić w wyniku postępowania dyscyplinarnego zakończonego wydaleniem lub wyroku sądu skazującego w sprawie karnej.natomiast zaAmber Gold nie odpiwada, ani polski wymiar sprawiedliwości, ani nawet rząd.To złe regulacje dotyczące nadzoru bankowego uchwalane przez posłów o wykształceniu historyka, filozofa itp, spowodowały że już na początku nie zadziałał mechanizm uniemozliwiający utworzenie takiego podmiotu, ale głównym powodem była naiwność i pazerność naszych rodaków, mimo mechanizmu piramidy finansowej już tyle razy dekonspirowanej właśnie w prokuraturze i sądach.Dopóki polactwo będzie niewykształcone i głupie to będą oszuści,bo do tanga trzeba dwojga BoloiLolo.

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2015-10-22 20:15) Zgłoś naruszenie 00

  Kasa kształtuje świadomość - zaPOmniała Budka ?
  Już bracia Marks o tym gęgali .

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane