statystyki

Cienka skóra prawnika

11.03.2015, 05:20; Aktualizacja: 11.03.2015, 11:13

Coraz więcej brytyjskich adwokatów na krytyczne opinie o swojej pracy zamieszczane w popularnych portalach przez byłych klientów reaguje pisemnymi groźbami wniesienia pozwu o zniesławienie. Ich szanse na wygraną z surowymi recenzentami są jednak niewielkie.

O rosnącej liczbie przypadków zastraszania klientów, którzy dają upust swojemu niezadowoleniu z udzielonej im pomocy prawnej na portalach z opiniami o fachowcach (takich jak Yelp czy Avvo), zrobiło się głośno po wypowiedzi dr Michelle Goddard, członka komisji konsumenckiej przy Radzie ds. Usług Prawnych (Legal Services Board), niezależnego ciała odpowiedzialnego za nadzór nad regulacją zawodów prawniczych w Anglii i Walii. Z analizy ekspertki wynika bowiem, że urażeni prawnicy coraz częściej wzywają na piśmie swoich krytycznych recenzentów do natychmiastowego usunięcia negatywnego komentarza czy oceny pod groźbą złożenia przeciwko nim pozwu o zniesławienie. Nierzadko zdarza się, że próby zastraszenia są reakcją nawet na łagodną krytykę jakości świadczonych usług, np. za nieodbieranie telefonów.


Pozostało 68% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane