statystyki

Dziekan stołecznej OIRP o karierze na trudnym rynku

09.03.2015, 07:15; Aktualizacja: 09.03.2015, 09:41
Włodzimierz Chróścik

Włodzimierz Chróścikźródło: Materiały Prasowe

Zastanówmy się, co nam bardziej odpowiada: klasyczna rola prawnika kondotiera, który walczy o interes klienta niczym Pizzaro niszczący andyjskie imperium Inków czy też prawnika, którego celem jest po prostu załatwienie sprawy klienta, bez sięgania po ogień i miecz? - pisze radca prawny Włodzimierz Chróścik.

Minął już ponad rok od czasu opublikowania przez Prawnika.pl mojego tekstu pt. „Rynek usług prawnych w Polsce ma swoją specyfikę. Trzeba ją poznać i zrozumieć, zamiast wciąż narzekać na kryzys”.

Włodzimierz Chróścik

Włodzimierz Chróścik

źródło: Materiały Prasowe


Pozostało 87% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • n(2015-03-11 08:42) Zgłoś naruszenie 00

  „co pan powiesz”, to przykład dość „kulturalnej’ wypowiedzi niektórych ‘decydentów” tego i owego zawodu, dla kariery gotowi cię „podeptać” a nawet „zabić”, „najlepiej” na jednego finansowanego przez państwo prawnie obywatela dodatkowo darmowy pełnomocnik, który będzie musiał za wszystko zapłacić, takie chyba „reformy” się niestety i oby nie szykują, choć oczekiwania wielu ubożejących ludzi, w tym pełnomocników są bardzo różne !, młodzi prawnicy do 40 lat, a co z „geriatrią” po 40, gdy emerytury wraz ze śmiercią może trochę po ?, sam przekaz erudycyjny itp., to za mało, potrzeba sporo pieniędzy i to prawie na wszystko !

  Odpowiedz
 • wjw(2015-03-09 09:40) Zgłoś naruszenie 00

  Bla, bla, bla.
  Ale bez układów i pleców w tym nepotycznym państwie to mało kto może "zrobić" karierę.

  Odpowiedz
 • Cezar(2015-03-10 11:18) Zgłoś naruszenie 00

  Ktoś kto ma pozycję może w ten sposób teoretyzować. Nadmiar prawników na rynku jest oczywisty. W związku z tym należy podnieść kryteria egzaminacyjne. Nie wszyscy muszą być prawnikami korporacyjnymi. Już teraz widoczna gołym okiem jest pauperyzacja tych zawodów. Spowoduje to spadek przestrzegania zasad etyki zawodowej w większym niż obecnie stopniu.
  Przykład: piszę felietony do prasy miejscowej podpisując się imieniem i nazwiskiem. Radca prawny pisząc podobne, dodaje tytuł zawodowy i adres strony internetowej.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane