statystyki

Sądy lepiej poradzą sobie z medialnymi kryzysami

22.10.2014, 12:52; Aktualizacja: 22.10.2014, 13:51

Przyspieszają prace nad medialną strategią sądownictwa, w ramach której zostaną opracowane dobre praktyki m.in. w zakresie funkcji rzecznika prasowego i reagowania na krytykę mediów.

21 października w Ministerstwie Sprawiedliwości odbyło się kolejne spotkanie zespołu do spraw standardów komunikacji w sądach, powołanego w czerwcu 2014 r. przez ministra sprawiedliwości i przewodniczącego KRS. Poruszono na nim m.in. kwestię barier komunikacyjnych między sędziami a dziennikarzami, szkoleń medialnych dla sędziów oraz stworzenia sprawnie funkcjonujących biur prasowych w sądach.


Pozostało 46% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • pozywam.blogspot.com(2014-10-25 21:34) Zgłoś naruszenie 00

    Dobry pomysł. Ja bym zaproponował dzień otwarty w sądach na wzór dni otwartych w sejmie. Ludzieb by zobaczyli ile spraw jest w sądach, jak się pracuje, co to np. Znaczy zapoznać się ze sorawą która ma 200 tomów. Takie uświadamianie czym jest zawód sędziego.

    Odpowiedz
  • grisza(2014-10-22 20:37) Zgłoś naruszenie 00

    Trzeba ludziom tłumaczyć, bo poziom demagogii w połączeniu z obecnym stylem działania mediów prowadzi całkowitego zniszczenia wizerunku sądów.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane