statystyki

Marek Hibner - sędzia stanowczy

autor: Emilia Świętochowska19.09.2014, 00:00; Aktualizacja: 19.09.2014, 08:34
Marek Hibner

Marek Hibnerźródło: Materiały Prasowe

Przez ostatnie cztery lata Marek Hibner wielokrotnie miał okazję udowodnić, że doskonale sprawdza się w powierzonej mu funkcji rzecznika dyscyplinarnego sędziów. Potwierdziła to Krajowa Rada Sądownictwa, wybierając go na drugą kadencję.

Dla sędziego Hibnera wybór ścieżki kariery był czymś tak oczywistym i naturalnym, że dziś nawet nie potrafi sobie przypomnieć, aby kiedykolwiek brał pod uwagę pracę chociażby w innym zawodzie prawniczym. – Oboje rodzice byli sędziami i jako młody człowiek nie wyobrażałem sobie, że mógłbym robić w życiu coś innego niż oni – przyznaje. Za to doskonale pamięta, że jeszcze jako przedszkolak przechadzał się korytarzami sądu, w którym orzekała jego mama, i właśnie tam po raz pierwszy miał okazję podejrzeć, jak wygląda prawdziwa rozprawa. Można też śmiało powiedzieć, że podobnie jak rodzice sędzia Hibner nie uznaje sztywnego podziału na życie zawodowe i prywatne, a jego dwaj dorośli już dziś synowie od najmłodszych lat byli przyzwyczajeni do widoku taty wracającego do domu z opasłymi tomami akt.


Pozostało 81% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • MM(2014-09-25 13:40) Zgłoś naruszenie 00

  ... czekałem choćby tylko na echo odbite od ściany wymiaru sprawiedliwości a tu nie ma nawet echa, więc jakie dla was tam na górze ma słowo "sprawiedliwość" tak w ogóle jako cecha zachowania człowieka wobec człowieka ???

  Odpowiedz
 • Marek Mruczkowski(2014-09-25 09:03) Zgłoś naruszenie 00

  Do Pana sędziego Marka Hibnera. Czy Pan sędzia Waldemar Żurek w porozumieniu z Sądem Okręgowym w Krakowie ustalił już sposób obliczenia przez komornika kwot 1.145,68 i 3.440,06 ? Dziesiątki lat mijają jak dziesiątki różańca... Ile lat wg Krajowej Rady Sądownictwa trzeba czekać na tak prostą prostopadłą prawdę ? W składzie KRS zasiada Pani Małgorzata Gersdorf i Cezary Grabarczyk i oni także nie uwolnią rodziny dybów korporacyjnych tajemnic ? Zanim umrę pragnę się dowiedzieć z ust pierwszych sprawiedliwych w państwie jak prezentują się rachunki arytmetyczne tych kwot jeśli to są moje zobowiązania alimentacyjne wiekuiście nie zapłacone.

  Odpowiedz
 • Andrzej(2014-09-24 13:55) Zgłoś naruszenie 00

  Ma Pani rację, Pani Joanno..

  Odpowiedz
 • Joanna Żakowska(2014-09-22 08:34) Zgłoś naruszenie 00

  Bardzo ciekawie napisany artykuł . Ja go czytam tak : kolejne pokolenie bezkarnych komunistycznych sędziów . Łatwa "kariera" całej rodziny . Przyczynia się wprost do bezkarności sędziów łamiących prawo , stronniczych. Podobnie działa inny jazzmen i artysta Krzysztof Karpiński . Odpowiedzi od obu panów pewnie podobne :" Sędzia jest niezawisły i wszystko może" . Dla sędziów idealny dla społeczeństwa bardzo szkodliwy.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane