W dniu 20 listopada 2009 roku rozpoczęła sie trzecia edycja konkursu organizowanego dla studentów polskich uczelni, którego organizatorem jest miedzynarodowa firma doradcza Accreo Taxand.

Konkurs organizowany jest pod patronatem: Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa – ELSA,
międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC, Akademii Ekonomicznej w Katowicach, dziennika
Rzeczpospolita, wydawnictwa CH Beck oraz iSC Career Journal. Partnerem i organizatorem kursu jezyka
angielskiego online dla wszystkich uczestników jest prestiżowe wydawnictwo Cambridge University Press. Patronat merytoryczny nad konkursem objeła po raz kolejny Naczelna Rada Adwokacka.
Konkurs bedzie przebiegac w dwóch etapach. W dniach 23 - 29 listopada 2009 roku odbędą sie eliminacje, które polegać bedą na rozwiazaniu testu sprawdzajacego wiedzę podatkowa. Test zostanie zamieszczony na stronie internetowe konkursu – www.taxandchallenge.pl, a składać się będzie z piećdziesięciu pytań testowych o różnym stopniu trudności oraz dwóch pytań otwartych. Pierwsze pytanie będzie dotyczyło wiedzy merytorycznej z zakresu prawa podatkowego. Uczestnik będzie mógł sobie wybrać jedno sposród pięciu pytań zaproponowanych przez Accreo Taxand. Pytania te będą dotyczyły spornych zagadnień podatkowych komentowanych w pięciu materiałach prasowych, zamieszczonych na łamach dziennika „Rzeczpospolita”. Drugie pytanie otwarte będzie dotyczyło obszaru etyki zawodowej.
Najlepsi uczestnicy spotkają sie w finale, w którym wystąpią przed sądem administracyjnym podczas symulowanej rozprawy.




Finał konkursu odbędzie sie 16 stycznia 2010 roku.
W skład jury finału konkursu wchodza m.in. Prof. dr hab. Bogumił Brzezinski, Prof. dr hab. Włodzimierz Nykiel, Sędzia NSA Adam Bacal, Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej, Mec. Joanna Agacka-Indecka, przedstawiciel redakcji działu prawnego dziennika Rzeczpospolita oraz Andrzej Puncewicz, Partner Accreo Taxand.
Jak mówi Andrzej Puncewicz, Partner Accreo Taxand: „Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa przybliży studentom wiedzę na temat zawodu doradcy podatkowego, a przede wszystkim umożliwi im poznanie praktycznych aspektów tego zawodu. Po raz pierwszy chcemy zachęcić studentów do uczestnictwa w tym wydarzeniu za pośrednictwem ich macierzystych uczelni. Uczelnia, z której będzie najwięcej laureatów otrzyma dyplom uznania oraz rzutnik multimedialny. Nowościa w trzeciej edycji jest również uruchomiona specjalnie dla studentów kierunków ekonomicznych druga ścieżka eliminacyjna – pytania testowe z wiedzy ekonomiczno-podatkowej. Wybierając scieżkę ekonomiczną, uczestnicy będą musieli wykazać się wiedzą na temat gospodarczego wymiaru opodatkowania, zmierzyć się z kilkoma mini-kazusami wymagającymi zdolności analitycznych i biegłości w operowaniu liczbami oraz odpowiedzieć na pytania z ustawy o rachunkowości. ”
Według Hanny Filipczyk, menedżera odpowiedzialnego za zarządzanie wiedzą w Accreo Taxand „Organizowany przez nas konkurs jest pierwszym w Polsce, w którym finał polega na symulowanej rozprawie przed sądem administracyjnym, na prawdziwej sali sądowej. Również jako pierwsza firma doradcza na polskim rynku ufundowaliśmy nagrodę główną w postaci praktyki zagranicznej, w jednej ze spółek należących do sieci Taxand: w Indiach, USA lub we Francji. Zwycięzca konkursu sam zdecyduje, w jakim kraju będzie chciał odbyć swój staż.
W poprzednich edycjach wzięło udział prawie pieciuset studentów z całej Polski. Jak mówi Hanna Filipczyk:
„Cieszymy się, że tematyka podatkowa zainteresowani są nie tylko studenci prawa, ale również innych kierunków studiów, takich jak marketing, zarządzanie czy ekonomia. Mamy nadzieję, że dzięki konkursowi oraz szkoleniu z zakresu procedury sądowoadministracyjnej przygotowującemu do finału, które przeprowadza przedstawiciele Naczelnej Rady Adwokackiej, studenci będą mieli okazje dowiedzieć się, na czym tak naprawdę polega praca doradcy podatkowego".