statystyki

Warsztaty dla przedstawicieli notariatu z Europy

21.10.2009, 06:13; Aktualizacja: 19.03.2011, 13:32
W Warszawie odbyły się jednodniowe warsztaty zorganizowane przez władze Association du Reseau Europeen des Registres Testamentaires (ARERT) dla przedstawicieli notariatów Polski, Francji, Belgi i Słowacji.

 

Stowarzyszenie ARERT powstało w 2005 r. z inicjatywy notariatów europejskich. Polska ma w nim status członka obserwatora. W 2008 r. Komisja Europejska przyznała Stowarzyszeniu dotację na projekt „Testament Europy”. Jego celem jest wspieranie działań na rzecz wzajemnego uznawania testamentów, a także budowa systemu umożliwiającego ich poszukiwanie w całej Unii Europejskiej. W Polsce nadal nie ma rejestru testamentów, tymczasem takie rejestry działają w 18 państwach Unii Europejskiej, z tego aż w 13 w formie elektronicznej. W warunkach ogromnej mobilności obywateli potrzebne są już nie tylko rejestry krajowe, ale również system, który je zintegruje i umożliwi wymianę danych. Stąd współpraca polskich notariuszy ze Stowarzyszeniem ARERT komentuje not. Jan Gielec, wiceprezes Krajowej Rady Notarialnej.


Pozostało 63% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane