statystyki

Przyszłość zawodów prawniczych w oczach studentów

17.10.2009, 06:49; Aktualizacja: 19.03.2011, 02:02
W dniu 15 października 2009 roku odbyła się konferencja poświęcona wynikom badań przeprowadzonych przez TNS OBOP wśród studentów na temat przyszłości zawodów prawniczych.

Badania, którym poświecono konferencję, zostały przeprowadzone w dnia 1 – 9 października 2009 roku wśród studentów IV (54%) i V (46%) roku prawa z uczelni z całego kraju, m.in. Uniwersytetu Warszawskiego, UAM, UKSW, Akademii Leona Koźmińskiego, Uniwersytetu Śląskiego itd. W grupie badanych 15% zadeklarowało, że posiada w rodzinie prawnika. Na pytanie o to, jaką drogę kariery student wybrałby, gdyby egzaminy na aplikacje do zawodów prawniczych zostały zniesione 59% odpowiedziało, iż zdecydowałoby się na taką właśnie aplikację. Na aplikację ogólną (sędziowską i prokuratorską) chciałoby dostać się 27% pytanych, natomiast 7% wybrałoby zawód doradcy prawnego. Największe zainteresowanie budzi zawód adwokata (38%), następnymi w kolejności są: radca prawny (31%), notariusz (26%), sędzia (20%), prokurator (14%). Najmniej ciekawym zajęciem w opinii respondentów jest referendarz sądowy (2%).


Pozostało 79% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane