statystyki

Projekt ustawy związany z realizacją wydatków budżetowych

17.10.2009, 05:58; Aktualizacja: 19.03.2011, 13:18
Rada ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustaw związanych z realizacją wydatków budżetowych, przedłożona przez ministra finansów.

Projekt wprowadza zmiany związane z realizacją wydatków ustaw okołobudżetowych na 2010 r. Zmiana w ustawie Karta Nauczyciela pozwoli realizować podwyżki dla nauczycieli, które będą następowały raz lub dwa razy w roku. W 2010 r. przewiduje się podwyższenie wynagrodzeń nauczycieli jednorazowo - od września. Nowelizacja zakłada także, że od 2010 r. będzie obowiązywać stała zasada naliczania odpisu na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych w danym roku, określana na podstawie kwoty bazowej przyjętej dla danego roku. Kolejną zmianą jest wprowadzenie do kategorii osób objętych mnożnikowymi systemami wynagrodzeń nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach prowadzonych przez organy administracji rządowej. Zgodnie z ustawą o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, staże i szkolenia specjalizacyjne lekarzy, dentystów i pielęgniarek w 2010 r. są finansowane z Funduszu Pracy. W ustawie budżetowej na 2010 r. na te cele przeznaczono 717,5 tys. zł.


Pozostało 60% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane