Ze względu na wejście w życie nowych przepisów RODO zmieniliśmy sposób
logowania do produktu i sklepu internetowego, w taki sposób aby chronić dane
osobowe zgodnie z najwyższymi standardami.
Prosimy o zmianę dotychczasowego loginu na taki, który będzie adresem
e-mail.
Komisja Nadzwyczajna do spraw zmian w kodyfikacjach wprowadziła zmiany do projektu ustawy o zmianie ustawy – Kodeks karny wykonawczy oraz ustawy o Służbie Więziennej, odnosząc się tym samym krytycznie wobec stworzenia na mocy powyższej nowelizacji szczególnej kategorii więźniów.
Helsińska Fundacja Praw Człowieka, w opinii z dnia 29 marca 2010 roku skierowanej do Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Pana Zbigniewa Wrony odniosła się negatywnie do projektu argumentując, iż działania Ministerstwa Sprawiedliwości nie powinny koncentrować się na tworzeniu kolejnej kategorii skazanych, którzy poddawani byliby szczególnemu reżimowi kontrolnemu. W opinii Fundacji należałoby raczej rozważyć potrzebę dokonania kompleksowych reform w zakresie obecnego ustawodawstwa oraz praktyki dotyczącej tzw. „więźniów niebezpiecznych”.
Komisja Nadzwyczajna do spraw zmian w kodyfikacjach wprowadziła poprawki polegające na określeniu, że świadek objęty jest wzmożoną ochroną przez sześć miesięcy, choć okres ten może zostać wydłużony.
Komisja zdecydowała się wykreślić z ustawy zapisy o przeprowadzaniu kontroli osobistej więźnia i kontroli pomieszczeń, w których przebywa. Zgody więźnia wymagałoby także umieszczenie go w celi dla szczególnie niebezpiecznych skazanych i przyznanie mu ochrony osobistej jak dla świadka koronnego.
PS/źródło: HFPCZ
Zobacz także:
Nowe typy przestępstw w Kodeksie karnym
Rada Polityki Penitencjarnej już po pierwszym posiedzeniu
Dalszy ciąg materiału pod wideo
Źródło:
Prawnik.pl
Zapisz się na newsletter
Otrzymuj codziennie rzetelne informacje o zmianach w prawie i podatkach oraz aktualności istotne dla przedsiębiorców.
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji
kliknij tutaj.
Potwierdź zapis
Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.