statystyki

Wizyta przewodniczącego Senatu Republiki Włoskiej

19.09.2008, 10:14; Aktualizacja: 19.03.2011, 13:14
W Senacie RP złożył wizytę Renato Schifani przewodniczący Senatu Republiki Włoskiej wraz z delegacją. Gości przyjął Bogdan Borusewicz marszałek Senatu. W spotkaniu uczestniczyła Ewa Polkowska minister, Szef Kancelarii Senatu.  

Przewodniczący Senatu Republiki Włoskiej składa wizytę w Polsce na zaproszenie marszałka Senatu. Renato Schifani podkreślił, że przywiązuje dużą wagę do wizyty w Polsce. Zaznaczył, że jest to jego pierwsza wizyta zagraniczna od objęcia stanowiska. Według marszałka Senatu stosunki polsko-włoskie układają się bardzo dobrze, jednak po przystąpieniu Polski do UE osłabły nieco na rzecz stosunków wielostronnych. Zdaniem marszałka współpraca bilateralna jest niezwykle istotna, podobnie jak kontakty międzyparlamentarne. B. Borusewicz podkreślił, że jest zainteresowany zacieśnianiem współpracy między polskim i włoskim Senatem i w tej sprawie zostało zawarte porozumienie.


Pozostało 66% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane