CBA pozyska wrażliwe dane osobowe bez zgody sądu

autor: Robert Zieliński, Damian Michalik, Mariusz Staniszewski16.06.2010, 03:00; Aktualizacja: 16.06.2010, 18:22

Służba, która jeszcze niedawno była synonimem zła i do której rozwiązania wzywał niejeden polityk, dziś rośnie w siłę. Propozycje zmiany ustawy rozszerzają jej kompetencje, a wysokie pensje przyciągają z CBŚ najlepszych fachowców.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (41)

  • taka jest prawda(2010-06-16 06:48) Zgłoś naruszenie 00

    no jak tam podłe pieski z PO..nie szczekacie teraz o łąmaniu praw obywatelskich?
    Bo co? Bo teraz PO ma CBA w rękach?.. Co za podłoty

    Odpowiedz
  • GAS(2010-06-16 07:05) Zgłoś naruszenie 00

    CBA czy CBŚ?... to inne służby.

    Odpowiedz
  • Prawnik(2010-06-16 07:13) Zgłoś naruszenie 00

    Głosujcie na PO i Komorowskiego.!!!1

    Odpowiedz
  • do prawnika(2010-06-16 07:25) Zgłoś naruszenie 00

    po co ? No po co?

    Odpowiedz
  • cba(2010-06-16 07:27) Zgłoś naruszenie 00

    PO szykuje nam po cichu którąś tam RP? a może po prostu wciela idee wielkiego brata, nowomowe już mają opanowaną , jak PIS (Kamiński) kierował CBA to było żle, jak PO to jest dobrze - złe przejdzie kantem i ludzie się nie zorientują

    Odpowiedz
  • do prawnika(2010-06-16 07:31) Zgłoś naruszenie 00

    trzeba byc zerem wyzutym z uczciwiści zeby głosować n aPO

    Odpowiedz
  • A zarzucaja PISowi ,że łamał prawo i(2010-06-16 08:33) Zgłoś naruszenie 00

    wprowadzał państwo policyjne - Co więc obecnie wyprawia PO?

    Odpowiedz
  • naród wie(2010-06-16 08:58) Zgłoś naruszenie 00

    Wbrew wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego PO robi zamach na wolności obywatelskie?

    Platforma Obywatelska to w tej chwili jedno z największych niebezpieczeństw zagrażających Polsce. Po obaleniu tych uzurpatorów potrzeba będzie wielu lat na odbudowę państwa polskiego. Początek 20 czerwca.

    Odpowiedz
  • ewa(2010-06-16 09:01) Zgłoś naruszenie 00

    Kraj bezprawia, totalitaryzmu, po co wiec jest ta ustawa o ochornie danych osiobiwych ?

    Odpowiedz
  • dawid(2010-06-16 09:06) Zgłoś naruszenie 00

    a przepraszam kiedy i w jakiej służbie do gromadzenia danych wrażliwych była potrzebna zgoda sądu! większość służb w Polsce ma obecnie takie uprawnienia

    Odpowiedz
  • taka jest prawda(2010-06-16 09:13) Zgłoś naruszenie 00

    wszystko dzieje sie na naszych oczach a narod milczy
    Guru Tusk zawsze ma racje a jak ktos sie sprzeciwi to Druch Bronek odszczeli z dubeltowki
    taka bedziemy miec Polske ... juz ja mamy
    bo za wykryte afery rzadowe niszczy sie tego co ja wykryl ..
    robi sie pranie mozgow .. ze Kaminski to beeeee choc mimo procesow zadnego nie przegral.. za to Chlebowski rzadzi w sejmie a Drzewiecki dostaje super posadke...
    za Sawicka musi tlumaczyc sie Kaczynski dlaczego chcieli prywatyzacji
    do komisji hazardowej nie dopuszcza sie ludzi ktozy mogli by wykryc prawde ze sam przeciek zrobil Guru Tusk

    Odpowiedz
  • TW(2010-06-16 09:15) Zgłoś naruszenie 00

    Ej Tuskomatoły - wierzący w geniusz naczelnegoTuskomatoła!!!
    Co powiecie teraz? Niestety z całą odpowiedzialnością można stwierdzić, że za rządów nieudaczników z PO idziemy w stronę totalitaryzmu! Niestety wraca komuna!
    DAJMY CZERWONĄ KARTKĘ 20 czerwca!

    Odpowiedz
  • mario61(2010-06-16 09:16) Zgłoś naruszenie 00

    Gratuluję rzetelności dziennikarskiej.Gdzie jest stanowisko przedstawiciela rządu np. ministra Michała Boniego. Podobne w formie artykuły pojawiały się ostatnio w czasach komuny w Trybunie Ludu. Wstyd.

    Odpowiedz
  • xxxx(2010-06-16 09:16) Zgłoś naruszenie 00

    Przykład idzie z KGB - niedługo będą łagry

    Odpowiedz
  • pol(2010-06-16 09:24) Zgłoś naruszenie 00

    To dopiero POczątek!!!Potem cenzura w internecie-TV..itd---PO prostu--Cuda!!!

    Odpowiedz
  • Dlaczego ????????(2010-06-16 09:36) Zgłoś naruszenie 00

    I co na to skrzywdzona Sawicka???
    Jak wdać stara prawda
    Punkt widzenia zawsze zależy od punku siedzenia
    Co za PISu be to za PO cacy

    Ale taki wybór i pretensje do siebie
    Cuda można obiecać gorzej z realizacją

    Dla przypomnienia

    PLATFORMA OBYWATELSKA I DZIESIĘĆ ZOBOWIĄZAŃ

    POLSKA ZASŁUGUJE NA CUD GOSPODARCZY

    1. Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy
    2. Radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki, zwiększymy emerytury i renty
    3. Wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, dróg ekspresowych, mostów i obwodnic
    4. Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i zlikwidujemy NFZ
    5. Uprościmy podatki – wprowadzimy podatek liniowy z ulgą prorodzinną, zlikwidujemy ponad 200 opłat urzędowych
    6. Przyspieszymy budowę stadionów na Euro 2012
    7. Szybko wypełnimy naszą misję w Iraku
    8. Sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do domu i inwestować w Polsce
    9. Podniesiemy poziom edukacji i upowszechnimy Internet
    10. Podejmiemy rzeczywistą walkę z korupcją.

    Przypominam tylko smutne fakty
    Szuflady pełne ustaw i obiecanek i co z tego zostało ???

    Warto się zastanowić aby nie powtórzyło się przysłowie :
    Polak przed szkodą i po szkodzie g……..

    Odpowiedz
  • Olek(2010-06-16 09:44) Zgłoś naruszenie 00

    Szkoda słów. A lemingi to kupują.

    Odpowiedz
  • stfu(2010-06-16 09:56) Zgłoś naruszenie 00

    Witamy w POlsce POlskiej Zjednoczonej Platformy Obywatelskiej. To już nie druga Japonia, ani nie druga Irlandia, to jest "Nowy, Wspaniały Świat".

    Odpowiedz
  • Gaja(2010-06-16 10:14) Zgłoś naruszenie 00

    A ja zagłosuję na Napieralskiego żeby wyrazić sprzeciw tym przepychankom.

    Odpowiedz
  • LGB(2010-06-16 10:20) Zgłoś naruszenie 00

    Zaraz zaraz. Co to za dane wrażliwe religia albo preferencje seksualne. Myślę że o przynależności religijnej powinno świadczyć to czy się płaci na kościół podatek czy nie (we wszystkich krajach UE tak jest u nas też w krótce będzie). Jak chłop mieszka z chłopem i się wspólnie rozliczają to też wiadomo, że geje.
    Dane wrażliwe to wg mnie to takie które mogą posłużyć do przestępstwa żeby upozorować, że to ja. A niestety te dane mogą gromadzić wszyscy. Odciski palców itd nie wiem co z DNA. Jak będą DNA zbierać to każdemu facetowi będzie można gwałt wmówić i tym nakłonić go do współpracy. To śmierdzi horrorem.

    Odpowiedz