statystyki

Odrzucając podwyżkę czynszu, stracisz mieszkanie

autor: Michał Culepa31.08.2020, 06:01; Aktualizacja: 31.08.2020, 08:08
W uzasadnieniu SN wskazał, że orzeczenia sądów I i II instancji były prawidłowe, a to ze względu na ustalenia biegłych z zakresu budownictwa.

W uzasadnieniu SN wskazał, że orzeczenia sądów I i II instancji były prawidłowe, a to ze względu na ustalenia biegłych z zakresu budownictwa.źródło: ShutterStock

Odmowa przyjęcia podwyżki opłat za najem mieszkania w Towarzystwie Budownictwa Społecznego powoduje rozwiązanie umowy po upływie terminu wypowiedzenia – stwierdził Sąd Najwyższy.

Teresa D. w 2005 r. zawarła z jednym ze stołecznych TBS-ów umowę najmu mieszkania. Jednak lokal ten okazał się być – zdaniem lokatorki – obciążony poważnymi usterkami. Według niej po pewnym czasie pojawiły się pęknięcia ścian, wentylacja działała nieprawidłowo, również posadzki były nierówno położone.

Pani D. domagała się w związku z tym wykonania remontu mieszkania, żądając jednak udostępnienia na czas prac lokalu zastępczego. Na to nie godził się TBS, którego komisje stwierdziły, iż prace mogą być wykonane, ale usterki – choć faktycznie są – nie są na tyle poważne, by wymagało to całkowitego opróżnienia mieszkania i czasowej wyprowadzki lokatorki.


Pozostało 83% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Pytanie do rządzących (z PIS-u)(2020-08-31 13:02) Zgłoś naruszenie 191

    kiedy dokonacie nowelizacji ustawy o TBS-ach?- są tam zapisy absurdalne i dyskryminujące najemców bez partycypacyjnych np.dot. wysokości dochodów wprowadzone przez Peowców w ich ostatniej kadencji. Może też opowiecie się na temat wykupu takich mieszkań.

    Odpowiedz
  • Że nie wspomnę(2020-08-31 20:39) Zgłoś naruszenie 110

    ... o samorozpasaniu postkomunistycznych prezesów spółdzielni mieszkaniowych obłożonych kolesiami w radach nadzorczych, którzy SM traktują jak własne folwarki do nabijania sobie kieszeni.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane