statystyki

Pełnomocnicy muszą się szanować nie tylko na sali sądowej

autor: Szymon Cydzik04.12.2018, 09:00; Aktualizacja: 04.12.2018, 09:03
ORA przyznaje, że z niepokojem odnotowuje coraz częstszą personalną krytykę jednych pełnomocników przez drugich.

ORA przyznaje, że z niepokojem odnotowuje coraz częstszą personalną krytykę jednych pełnomocników przez drugich.źródło: ShutterStock

Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie potępiła krytykowanie innych adwokatów w pismach procesowych.

„Należytemu reprezentowaniu obywateli w ich sprawach sprzyja dobra atmosfera pracy, która – niezależnie od poziomu emocji i skomplikowania sprawy – winna towarzyszyć każdej czynności procesowej z udziałem stron” – czytamy w stanowisku warszawskiej ORA.

Rada dostrzega problem braku szacunku uczestników postępowań sądowych, wprowadzanie przez profesjonalistów w trakcie czynności procesowych napiętej atmosfery zaostrzającej spór między stronami i uzewnętrznianie wzajemnych pretensji oraz ocen pozamerytorycznych w orzeczeniach sądowych i pismach procesowych.

ORA przyznaje, że z niepokojem odnotowuje coraz częstszą personalną krytykę jednych pełnomocników przez drugich. Ten problem został niedawno poruszony na jednej z facebookowych grup dyskusyjnych dla adwokatów.


Pozostało 79% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • magia(2018-12-04 15:22) Zgłoś naruszenie 72

  deregulacji! Wincej, wincej! Do tego prowadzi nadmiar...

  Odpowiedz
 • wjw(2018-12-04 13:50) Zgłoś naruszenie 63

  W związku coraz większą rzeszą uprawnionych do wykonywania zawodu poziom etyczny idzie w dół. Niestety... Nie wspomnę o gorszym poziomie merytorycznym niektórych reprezentantów.

  Odpowiedz
 • ngton(2018-12-04 19:00) Zgłoś naruszenie 56

  Korporowanie zawodów prawniczych to działanie na szkodę ich klientów. Pełnomocnik powinien być lojalny wyłącznie w stosunku do klienta, a nie dla kolegów po fachu. Jak słusznie mówi pismo; "Nikt nie może być sługą dwóch panów, gdyż albo jednego będzie nienawidził, a drugiego kochał, albo do jednego przylgnie, a drugim pogardzi." Nie można służyć klientowi i korporacji. Dlatego uważam, że wszelkie korporacje powinny być zdelegalizowane. Nie prowadzą do niczego dobrego. I na pewno nie są tworzone w interesie publicznym.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • zxc(2018-12-04 22:55) Zgłoś naruszenie 03

  "Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie potępiła krytykowanie innych adwokatów w pismach procesowych" To jak to leciało: "wolność słowa" ale papugi krytykować nie można. Całkiem im się w głowach poprzewracało.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane