statystyki

Pełnomocnicy muszą się szanować nie tylko na sali sądowej

autor: Szymon Cydzik04.12.2018, 09:00; Aktualizacja: 04.12.2018, 09:03
ORA przyznaje, że z niepokojem odnotowuje coraz częstszą personalną krytykę jednych pełnomocników przez drugich.

ORA przyznaje, że z niepokojem odnotowuje coraz częstszą personalną krytykę jednych pełnomocników przez drugich.źródło: ShutterStock

Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie potępiła krytykowanie innych adwokatów w pismach procesowych.

„Należytemu reprezentowaniu obywateli w ich sprawach sprzyja dobra atmosfera pracy, która – niezależnie od poziomu emocji i skomplikowania sprawy – winna towarzyszyć każdej czynności procesowej z udziałem stron” – czytamy w stanowisku warszawskiej ORA.

Rada dostrzega problem braku szacunku uczestników postępowań sądowych, wprowadzanie przez profesjonalistów w trakcie czynności procesowych napiętej atmosfery zaostrzającej spór między stronami i uzewnętrznianie wzajemnych pretensji oraz ocen pozamerytorycznych w orzeczeniach sądowych i pismach procesowych.

ORA przyznaje, że z niepokojem odnotowuje coraz częstszą personalną krytykę jednych pełnomocników przez drugich. Ten problem został niedawno poruszony na jednej z facebookowych grup dyskusyjnych dla adwokatów.


Pozostało jeszcze 79% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • magia(2018-12-04 15:22) Zgłoś naruszenie 72

  deregulacji! Wincej, wincej! Do tego prowadzi nadmiar...

  Odpowiedz
 • wjw(2018-12-04 13:50) Zgłoś naruszenie 63

  W związku coraz większą rzeszą uprawnionych do wykonywania zawodu poziom etyczny idzie w dół. Niestety... Nie wspomnę o gorszym poziomie merytorycznym niektórych reprezentantów.

  Odpowiedz
 • ngton(2018-12-04 19:00) Zgłoś naruszenie 56

  Korporowanie zawodów prawniczych to działanie na szkodę ich klientów. Pełnomocnik powinien być lojalny wyłącznie w stosunku do klienta, a nie dla kolegów po fachu. Jak słusznie mówi pismo; "Nikt nie może być sługą dwóch panów, gdyż albo jednego będzie nienawidził, a drugiego kochał, albo do jednego przylgnie, a drugim pogardzi." Nie można służyć klientowi i korporacji. Dlatego uważam, że wszelkie korporacje powinny być zdelegalizowane. Nie prowadzą do niczego dobrego. I na pewno nie są tworzone w interesie publicznym.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • zxc(2018-12-04 22:55) Zgłoś naruszenie 03

  "Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie potępiła krytykowanie innych adwokatów w pismach procesowych" To jak to leciało: "wolność słowa" ale papugi krytykować nie można. Całkiem im się w głowach poprzewracało.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane