Zwolnienie z rozprawy tylko od lekarza sądowego

autor: Łukasz Sobiech12.01.2009, 03:00; Aktualizacja: 12.01.2009, 10:12

Tylko zaświadczenie od lekarza sądowego usprawiedliwia nieobecność na rozprawie sądowej stron, ich pełnomocników oraz świadków.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (15)

  • Prawnik(2009-01-12 09:08) Zgłoś naruszenie 00

    Chodzi o SPRAWY KARNE !

    Odpowiedz
  • medyk(2009-01-12 09:11) Zgłoś naruszenie 00

    oooo, to super, we Wrocławiu takich lekarzy którzy zgodzili się na współpracę z sądem jest tylko paru (młodych naiwnych, bo inni mają w nosie współpracę na takich warunkach).
    W bardzo wielu mniejszych miejscowościach żaden się nie zgodził.

    Brawo lekarze!! Sędziowie niech sobie wysyłają puste odezwy, uchwały, dni bez wokand, które rząd i tak ignoruje. Tylko takie radykalne działanie i odejścia mogą coś zmienić...

    Odpowiedz
  • obywatel(2009-01-12 10:37) Zgłoś naruszenie 11

    Zważywszy, jak dużo lekarz sądowy może legalnie dorobić na tych zaświadczeniach ( a w rzeczywistości może naprawdę sporo), daje to pewne pojęcie o tym, ile faktycznie w Polsce lekarze zarabiają,skoro tak mało chce w ogóle się tym zajmować . To tyle w temacie rzekomo słabych zarobków lekarzy ...

    Odpowiedz
  • do nr 1(2009-01-12 10:40) Zgłoś naruszenie 00

    chodzi nie tylko o sprawy karne ale i cywilne!!

    Odpowiedz
  • shr(2009-01-12 11:13) Zgłoś naruszenie 00

    [...]- Nie ma zmiany na lepsze. Musimy sobie dawać radę mimo ograniczonej liczby lekarzy. Jest to jednak trudne. Nieobecność musi być usprawiedliwiona przez lekarza sądowego, dlatego też nie ingerujemy w specjalizację lekarza - tłumaczy sędzia Marek Celej. Dodaje, że za nowymi rozwiązaniami nie poszły odpowiednie środki finansowe. Dzisiaj za wydanie zaświadczenia lekarz pobiera opłatę w wysokości 80 złotych.[...]
    No świetnie, po prostu świetnie. Zaświadczenia nie moze mi wydać czy odmówić specjalista z danej dziedziny, ale lamer z innej, choć nie ma pojęcia o schorzeniu, może, jeszcze za 80 zł. To korupcjogenna praktyka i to w majestacie prawa.To skandaliczne. Od czego są biegli sadowi? Im też sąd nie ufa? Dyżury dla biegłych w zakresie ich specjalności a koszty niech ponosi skarb panstwa skoro wprowadza takie wymogi.

    Odpowiedz
  • iudex(2009-01-12 12:02) Zgłoś naruszenie 00

    Popieram shr

    Odpowiedz
  • ????????????(2009-01-12 13:35) Zgłoś naruszenie 10

    "Zaświadczenia nie moze mi wydać czy odmówić specjalista z danej dziedziny, ale lamer z innej, choć nie ma pojęcia o schorzeniu, może, jeszcze za 80 zł. To korupcjogenna praktyka i to w majestacie prawa.To skandaliczne. Od czego są biegli sadowi?" - o matko, co za chore absurdy w tych sądach...znowu...nie rozumiem jak sędziowie za taką "jakość" pracy mogą jeszcze żądać podwyżek?

    Odpowiedz
  • kubuś.(2009-01-12 13:36) Zgłoś naruszenie 10

    Czy sędziowie taż musza mieć zaśwaidczenie od lekarza sądowego w przypadku gdy sprawy są zdjęte z wokandy z powodu ich choroby.Czt tyko dzwona do Sądu że są chorzy i na tym koniec.Z art. tego nie mozna wyczytać.

    Odpowiedz
  • DO 7(2009-01-12 14:48) Zgłoś naruszenie 10

    NIE W SĄDACH IGNORANCIE !!! PRZEPISY TWORZY USTAWODAWCA NIE SĄD !!!

    Odpowiedz
  • Optymista(2009-01-12 15:04) Zgłoś naruszenie 10

    Myślenie, Panie, logika, to jest esencja rządów Tuska. Leżę właśnie w łóżku z powodu złamanej kości udowej, ale przecież jakoś się doczołgam do lekarza sądowego. Sam bym nie dał rady i to nic , że jestem samotny. Wolontariusze od Owsiaka mnie zaniosą. Pomoże im kandydat na strażaka, którego mam obowiązek zatrudnić od 18 stycznia. Moja firma będzie trzyosobowa.

    Odpowiedz
  • marek(2009-01-12 19:29) Zgłoś naruszenie 00

    dokumentacja w sprawach sądowych musi być niezwykle staranna i szczegółowa. Tutaj 15 min.badania nie wystarcza. Ponadto korespondencja z sąsem. Listowna ( z poświadczeniem odbioru) lub osobista ( czas, benzyna, parkometr i złozenie pisma w biórze podawczym). Nie wiem dokładnie, czy taki lekarz nie może być też wezwany na świadka w sprawie... To wszystko za 80 zł? Poproś hydraulika.

    Odpowiedz
  • marek(2009-01-12 19:32) Zgłoś naruszenie 00

    Przepraszam za błędy

    Odpowiedz
  • as(2009-01-12 22:42) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie wybraliście do sejmu póidiot..., to macie. Zaswaidczenie od profesora endokrynologa musi zatwierdzić gołowąs lekarz rodzinny, czyli lekarz od niczego. A sędzia, ktory zaświadczenia od profesora nie uwzgledni może być pociągniety do odpowiedzilnosci za przewlekanie postępowania. Zapewne wiekoszość posłów nawet nie wie za czym głosowała, to takie powszechne...

    Odpowiedz
  • olala_haha(2009-01-13 12:08) Zgłoś naruszenie 10

    i co na to paniusia Pitera- córka lekarza

    Odpowiedz
  • zdezonientowana(2011-11-22 19:00) Zgłoś naruszenie 00

    w dniu 30.09.br. sędzia uznał nieobecność strony na rozprawie za usprawiedliwioną tylko na podstawie zwolnienia lekarskiego. czy to jest zgodne z prawem?

    Odpowiedz