statystyki

Uwaga na e-faktury od cyberprzestępców

autor: Sylwia Czubkowska18.08.2014, 07:38; Aktualizacja: 18.08.2014, 07:38
Cyberprzestępca

Hakerzy ewidentnie postanowili wykorzystać nasze zaufanie do marek, z których często korzystamyźródło: ShutterStock

Wydłuża się lista firm, pod które podszywają się hochsztaplerzy. Hakerzy atakują nasze komputery systematycznie, rzadziej lub częściej.

To już element współczesnej internetowej rzeczywistości. Ale od lipca obserwujemy prawdziwą falę pewnego typu tych ataków. – Zbieżne w nich było wykorzystanie socjotechnicznej metody podszywania się pod faktury elektroniczne – tłumaczy Kamil Sadkowski, analityk zagrożeń z firmy ESET. – Nie było to włamanie się do systemów firm, które udawano, bo takie e-maile z zainfekowanymi załącznikami rozsyłano masowo do przypadkowych odbiorców – tłumaczy Sadkowski.


Pozostało jeszcze 89% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Irena Anna(2014-08-18 09:53) Zgłoś naruszenie 00

    Nie tylko cyberprzestępcy wyłudzają pieniądze.Podam przykład.Dnia 22.05.2014 r pracownik Zakładu Energet. zostawił w skrzynce pocztowej kartkę informującą że 23.05.2014 r zostanie wyłączony dopływ prądu do mojego mieszkania jeśli do dnia 23.05.2014 r nie ureguluję zaległych rachunków na kwotę ponad 300 zł..Takie zlecenie wystawił PGE Obrót SA w Warszawie.Powstał problem.Ja zawsze zajmowałam się rozliczeniami ale nie było mnie w domu gdyż była m w szpitalu. i nie miałam m ożliwości porozumienia się z PGE.Rachunki były zapłacone a więc żądanie PGE było bezzasadne.Na wszelki wypadek,aby nie siedzieć w domy bez prądu syn wpłacił żądaną kwotę. Natomiast ja po powrocie do domu przystąpiłam do wyjaśniania sprawy.Nie jestem jakąś ciemnotą która nie wie jak to załatwić.Sporządziłam pismo wzywające PGE do zwroty wyłudzonych pieniędzy.Do pisma dołączyłam ksero dowodów zapłaty.Otrzymałam z PGE pismo informujące,że u nich wszystko się zgadza a więc nie otrzymam zwrotu pieniędzy.Co w takim razie stało si z pieniędzmi.Uważam ż e w PGE panuje bałagani nisolidne księgowanie.Np.wpłatę z lutego 2013 r zaksięgowano dopiero w maju 2013 r.Gdzie przez ten czas znajdowały się moje pieniądze.W każdym razie nie zamierzam ustąpić i będę dichodziła nawet na drodze sądowej zwrotu wyłudzonych pieniędzy wraz z odszkodowaniem.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane