statystyki

Porada prawna za wirtualną walutę

01.07.2014, 08:15; Aktualizacja: 01.07.2014, 08:22
e-zakupy-internet

e-zakupy, internetźródło: ShutterStock

Śladem amerykańskich i brytyjskich firm prawniczych pierwsza w Polsce kancelaria prawna ogłosiła właśnie, że zaczyna przyjmować płatności w bitcoinach.

Potrzebom internautów wprawionych w robieniu transakcji w kryptowalucie wyszedł naprzeciw warszawski adwokat Maciej Rodowicz. – Nie jest to odpowiedź na jakieś ogromne zainteresowanie rynku. Nie ma nawet danych o tym, ile osób w Polsce robi już w sieci zakupy wirtualną walutą. Przypuszczam jednak, że taki alternatywny środek płatności będzie się rozpowszechniał, prędzej czy później będzie można kupić za niego większość towarów i usług, a jego wartość będzie rosła. Liczę więc na to, że niedługo znajdą się klienci, którzy za poradę prawną zechcą zapłacić taką walutą – tłumaczy mec. Rodowicz. Jednocześnie przyznaje, że wprowadzoną przez niego innowację koledzy prawnicy potraktowali raczej z przymrużeniem oka. – Trochę obśmiano mój pomysł, bo temat bitcoinów cały czas brzmi u nas egzotycznie – podkreśla adwokat.


Pozostało 59% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane