„Dziennik Gazeta Prawna” już po raz ósmy nagrodził kancelarie prawne, które w poprzednim roku najlepiej radziły sobie na rynku usług prawnych. Przyznaliśmy też wyróżnienia specjalne w dwóch kategoriach. W tegorocznej edycji wzięła udział rekordowa liczba uczestników – ankiety wypełniło i odesłało aż 138 kancelarii.
Jadwiga Sztabińska, redaktor naczelna DGP
Dobry prawnik jest jak perła
Potrzebuję dobrego prawnika! Poszukujemy dobrej kancelarii prawnej! Takie zdania można usłyszeć i od zwykłych obywateli borykających się z problemami prawnymi w życiu codziennym, i od kadry zarządzającej w firmach, które mierzą się każdego dnia z setkami zagadek prawnych.
Dobry prawnik to kto?
Mówiąc najkrócej: to człowiek, który potrafi pomóc klientowi w każdym zderzeniu z niejasnymi przepisami, znaleźć rozwiązanie najbardziej skomplikowanych sytuacji prawnych, wygrać spór sądowy. Gdy spełnia te kryteria, jest jak perła, za którą warto zapłacić każde pieniądze.
Pereł prawniczych mamy dużo. Mogą występować pojedynczo, w niewielkich grupach albo w dużych koliach. Ich wartość w każdym roku istnienia na rynku się zmienia. A świadczą o tym nasze rankingi kancelarii prawnych.
Co roku następują tu przetasowania, pojawiają się zupełnie nowe nazwiska.
Nie inaczej jest w tegorocznej VIII edycji rankingu, który jest o tyle inny od poprzednich, że liczba zgłoszeń się podwoiła, a zgłaszający to nie tylko duże kancelarie, ale też średnie i małe.
Czyli perły są wszędzie.
Wyniki VIII rankingu kancelarii prawnych DGP:
VIII Ranking Kancelarii Prawnych
pobierz plik
ZWYCIĘZCA VIII RANKINGU KANCELARII PRAWNYCH DGP
Miejsce I – Kancelaria Salans D. Oleszczuk: Arkadiusz Krasnodębski, Tomasz Dąbrowski (stoi) i Wojciech Kozłowski
Metodologia rankingu
Kancelarie zostały ocenione według dziewięciu kryteriów: łącznej liczby prawników, adwokatów, radców prawnych, prawników ze stopniem naukowym, wysokości przychodu za rok 2011, języków obcych, w jakich kancelaria obsługuje klientów, liczby fachowych publikacji prawników zatrudnionych w kancelarii, stażu na polskim rynku oraz liczby studentów prawa.
Za każdego prawnika, radcę prawnego, adwokata, studenta prawa i prawnika z tytułem lub stopieniem naukowym można było otrzymać 1 punkt. Po 1 punkcie za fachową publikację i każdy rok na rynku. 5 pkt można było dostać za język angielski i niemiecki, 7 pkt za rosyjski, hiszpański, włoski i francuski, a 10 pkt za każdy inny język.
Za najwyższe przychody można było uzyskać 100 punktów. Kolejne kancelarie uzyskiwały szacunkową liczbę punktów w odniesieniu do firmy najlepszej.
Suma punktów ze wszystkich kategorii określiła miejsce, jakie kancelaria zajęła w rankingu.
Wyróżnienie specjalne za działalność pro publico bono

Kancelaria Weil Gotshal Manges – Paweł Rymarz

Nagrodę odebrał: MACIEJ OSTASZEWSKI

Wyróżnienie specjalne ex equo za wspieranie młodych prawników

Kancelaria KKG Kubas Kos Gaertner

Nagrodę odebrał: DOMINIK GAŁKOWSKI

Kancelaria Wierciński Kwieciński Baehr
Nagrodę odebrała: AGNIESZKA FEDOR