Przedsiębiorca może prowadzić aptekę ogólnodostępną w odrębnym budynku lub w obiekcie, który wprawdzie jest przeznaczony również na inne cele, ale pod warunkiem, że wydzieli ją od innych lokali w tym obiekcie.

1 Wybierz pomieszczenie o powierzchni odpowiedniej w danej lokalizacji

Wielkość powierzchni lokalu, w którym będzie prowadzona apteka, zależy od jej lokalizacji. Powierzchnia podstawowa nie może być jednak mniejsza niż 60 mkw., wówczas gdy znajduje się na terenach wiejskich oraz w małych miejscowościach do 1500 mieszkańców. Natomiast w większych miejscowościach powierzchnia podstawowa nie może wynosić mniej niż 80 mkw.
Natomiast powierzchnia pomocnicza apteki powinna być przeznaczona na: pomieszczenia socjalne, szatnię dla personelu, z odrębnymi szafami na okrycia wierzchnie, fartuchy i obuwie, pomieszczenia sanitarne, pomieszczenia przeznaczone do przechowywania sprzętu porządkowego i środków służących do utrzymania czystości. Zaliczane są do niej też korytarze i przedsionki.
To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak wybrać lokal, by nadawał się na aptekę.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz TRZY pozostałe porady.